Novinky

Aktuality nejen ze světa mateřských škol zapojených do programu Ekoškola.

Oslavte Den Ekoškol a připojte se tak ke Světovému dni pro životní prostředí.

Každoročně společně 7. 11. slavíme Den Ekoškol. Letos máte možnost připojit se svojí akcí k aktivitám škol z celého světa v rámci týdne věnovaného Global Action Days (GAD) 6. – 12. 11. 2017.

zobrazit

Na kávičku s Ekoškolou i v novém školním roce

I letos Vás srdečně zveme na cyklus neformálních školení a setkání koordinátorů a učitelů programu Ekoškola - EKOŠKOLÍ KAVÁRNY, neboli „Na kávičku s Ekoškolou!“ Jakým tématům se budeme věnovat?

zobrazit

Hezkou plavbu (s) Ekoškolou 2017 - 2018

Nový školní rok začíná a my jsme tu opět s vámi. A co pro vás máme letos připraveno?

zobrazit

Semináře v novém školním roce - můžete se přihlašovat

Už jsou tady! Kdo? Termíny seminářů pro nový školní rok. Zaznamenejte si je do kalendářů nebo se rovnou přihlašte.

zobrazit

Přejeme vám pohodové prázdniny a sdílejte s námi vaše prázdninové Ekovychytávky nejen z dovolené

Je to opravdu tak. Prázdniny už jsou prakticky tady! Všichni učitelé si prázdninový odpočinek zaslouží a děti vlastně také. My vám přejeme velmi pohodové a odpočinkové léto. A zároveň jsme velmi zvědaví co Vás na prázdninách čeká!

zobrazit

Slavnostní vyhlášení v Senátu ČR

Vítr ve vlasech, letní teploty, krása a noblesa Valdštejnského paláce, slavnostní nálada, příjemná a pohodová atmosféra. To vše si ve Valdštejnské zahradě a v Senátu ČR, užilo 22.6.2017 při předávání předávaly titulů programu Ekoškola i 15 MŠ.

zobrazit

Přijeďte sdílet Sluňákov

Poslední seminář tohoto školního roku bude věnován jak sdílení dobré praxe hlavně v krocích EKOTÝM, ANALÝZA a PLÁN, a také přípravě na AUDIT.

zobrazit

Setkání Ekoškolek

Jak už jsme informovali proběhlo v MŠ Dubicko setkání pedagogů MŠ zapojených v programu Ekoškola. Rádi bychom vás tímto příkladem inspirovali k setkávání výměně informací, sdílení úspěchů i starostí mezi školkami. A jak setkání probíhalo? Čtěte dál:

zobrazit

Jak se "peče" Ekoškola? Přijeďte se podívat!

Přijeďte do MŠ Dubicko na setkání učitelů zapojených do programu Ekoškola. Můžete zde sdílet, zkušenosti, inspirace a nápady, přímo s pedagogy MŠ Dubicko, která právě získala titul Ekoškola.

zobrazit

Inspirujte se k tématu Jídlo

Máme úžasné období, protože se školky začaly chlubit svými úspěchy a posílat nám příspěvky do příkladů dobré praxe. My jim za to děkujeme. Inspirujte se také nebo nám zašlete svůj PDP.

zobrazit

Na kávičku s Ekoškolou

Na kávičku s Ekoškolou je neformální setkání učitelů a koordinátorů Ekoškol, kdy si můžeme v klidu povídat o našich starostech i radostech, sdílet své příběhy, nabíjet energií a inspirovat se do naší činnosti.

zobrazit

Seminář pro pedagogy z nezapojených MŠ

Potřebujete zastřešit a propojit vaše EVVO aktivity a projekty? Chcete se dozvědět co je to program Ekoškola od lektorů, se zkušenostmi z praxe? Pokračujte ve čtení a přihlaste se na náš seminář.

zobrazit

Ve výzvě Vaříme spolu bylo oceněno 9 školek

Ve spolupráci s Jaroměřickou mlékárnou jsme v říjnu vyhlásili výzvu Vaříme spolu. Ve výzvě si děti vyzkoušely jak jednoduché či složité je takové jídlo vybrat a připravit. Vybrané materiály od úspěšných školek budou uveřejněny v knize pro děti.

zobrazit

Výherci Velkého ucha už mají rekonstruované třídy

Děti společně se skřítky Hlučňáčky a Ticháčky zkoumaly, které prostory jsou ve školkách nejtišší a které nejhlučnější. Cenou pro tři nejlepší mateřské školky, byla akustická úprava prostoru, který samy určily jako nejhlučnější a nejméně příjemný.

zobrazit

Nový pracovní list k tématu Prostředí

Zabýváte se tématem Prostředí a zajímá vás jak hlučné jsou jednotlivé místnosti ve Vaší MŠ, využijte pracovního listu z výzvy Velké ucho.

zobrazit

Seminář pro učitele!

Seminář pro nezapojené MŠ v Praze. Už jste o programu Ekoškola slyšeli a chcete se dozvědět víc! Potřebujete zastřešit a propojit vaše EVVO aktivity a projekty! Pokračujte ve čtení a přihlaste se na seminář programu Ekoškola.

zobrazit

Nové PDP jsou tady - inspirujte se!

Na školkách se věnujete skvělým věcem, pochlubte se a inspirujte ostatní.

zobrazit

Nově ke stažení: Ekoprovoz školy

V příručce najdete praktické rady a nápady na ekologická opatření v rámci provozu školy

zobrazit

Pozor nová výzva: VAŘÍME SPOLU

Připravte s dětmi plán akčního dne, kde spolu vaří děti a dospělí a získejte výrobky za 2000,- Kč od Jaroměřické mlékárny a další ceny.

zobrazit

Máme pro vás další várku seminářů

Vypsali jsme semináře pro nově zapojené i nezapojené MŠ.

zobrazit

Podzimní semináře na Sluňákově

Neseďte doma a přihlašte se na semináře. Jsou nabité informacemi, které nikde jinde nezískáte.

zobrazit

Otázky pro Analýzu NOVĚ

Zjednodušili jsme je a nabízíme jejich nový formát.

zobrazit

Blíží se konec školního roku a my můžeme bilancovat!

Bilance je potěšující: 13 školek s titulem Ekoškola, 101 zapojených mateřských škol a 3 školky odměněné firmou Saint Gobain ve výzvě Velké ucho.

zobrazit

Všechny byly úspěšné!

13 mateřských škol získalo mezinárodní titul Ekoškola!

zobrazit
< předchozí 12... další > 

(celkem 41 položek )

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.