Semináře

Dozvíte se, jak se stát Ekoškolou krok za krokem, získáte inspiraci od kolegů z jiných škol, vzděláte se v odborných tématech.

Naším cílem je zprostředkovat vám zkušenosti s vedením Ekotýmu, tvorbou Analýzy, se sestavením Plánu činností i s realizací dalších kroků programu. Chceme vám pomoci řešit metodické problémy a nabízíme vám možnost vzdělávat se v environmentální výchově a ekoprovozu mateřských škol.  Důležitou součástí seminářů je ukázka vzorových materiálů, sdílení vlastních zkušeností a vzájemná inspirace.

A které Semináře vám v nastávajícím školním roce nabízíme?

Školení a semináře v školním roce 2017/2018

PRAHA

SEMINÁŘ DOBRÉ PRAXE

Přijďte na seminář sdílet své radosti i strasti, se kterými se setkáváte v programu Ekoškola. Seminář je určen nejen pro zkušené, ale i pro začínající koordinátory programu Ekoškola. Semináře se mohou zúčastnit i kolegové či kolegyně, případně rodiče, kteří se programu Ekoškola na MŠ účastní.

KDY: pátek, 25. května 2018, 9:30 - 15:30h.

KDE: Ekocentrum Podhoubí a Ekoškolka Rozárka, Nový Zlíchov 16, Praha 5 – Smíchov.

Pozvánku a elektronickou přihlášku doplníme v nejbližších dnech.

NA KÁVIČKU S EKOŠKOLOU

„Na kávičku s Ekoškolou!“ je neformální setkání učitelů a koordinátorů Ekoškol, kdy si můžeme v klidu povídat o našich starostech i radostech, sdílet své příběhy, nabíjet energií a inspirovat se do další činnosti. Srdečně Vás zveme na cyklus neformálních školení a setkání koordinátorů a učitelů programu Ekoškola - EKOŠKOLÍ KAVÁRNY,neboli „Na kávičku s Ekoškolou!“

TÉMA: Bude upřesněno

KDY: Čtvrtek 26. dubna 2018, 17:00 - 19:00

KDE: TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú., Haštalská 17, 110 00 Praha 1

Přihláška bude doplněna

Přijít i odejít můžete kdykoliv, jak Vám Váš čas dovolí. Kavárna bude otevřena po celou dobu. Pokud vás to opravdu zaujalo a myslíte si, že je to dobrý nápad nebo, že se dokonce na chvíli stavíte, tak nám dejte vědět (aby se nestalo, že nám nebudou stačit židle). 

 

OLOMOUCKÝ KRAJ

DOBRÁ PRAXE EVVO VE ŠKOLÁCH

Semínář organizuje Sluňákov - Centrum ekologických aktivit města Olomouc, kontaktní osoba Karla Rulíková
Společně navštívíme dvě mateřské školy – MŠ Rýmařov a MŠ Nová Hradečná (MŠ s titulem Ekoškola). Budeme se inspirovat především na jejich školních zahradách. Podělíme se o zkušenosti při jejich budování a využívání, nahlédneme i do vnitřních prostor školek a načerpáme inspiraci pro vlastní práci.

KDY: úterý 29 .5 .2018, 9:15h.

Pozvánku najdete zde. Elektronickou přihlášku zde.

Přehled akcí, které pro pedagogy nabízí Sluňákov najdete na těchto stránkách: http://www.slunakov.cz/seminare/.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.