Odpady

Děti se seznámí s principem 3xR (Reduce, Reuse, Recycle). Dozvědí se, co znamená předcházet vzniku odpadu, a pátrají, co pro to ve školce dělají a co by se ještě dalo dělat. Zjišťují, proč je dobré odpad třídit a co se s vytříděným odpadem dále děje.

Analýza Ekokodex Ekotým EV ve výuce Informování a spolupráce Jídlo Odpady Plán činností Prostředí školky Sledování a vyhodnocování Světový den Ekoškol Voda

Co je to VERMIKOMPOSTÉR?

Je to způsob, jak dětem názorně ukázat a vysvětlit, že ekologické zpracování domácích zbytků pomocí kalifornských žížal může sloužit jako přírodní "pochoutka".

zobrazit

Jak jsme si poradili s odpady

Odpady. Jsou všude okolo nás. Tak aktuální a diskutované téma moderní doby, a zároveň také velký problém pro naši planetu.

zobrazit

Nakupujeme bez odpadů

Rodiče z Ekotýmu si přichystali na schůzku pro děti zajímavé téma – jak snížit spotřebu igelitových sáčků při nákupu. Maminky našily sáčky a s dětmi si vyrobily vlastní barevnou tašku z různých recyklovaných materiálů (záclony, zbytky látek) na balen

zobrazit

Jak jsme si poradili s tématem Odpady

V Ekoškolce druhým rokem analyzujeme další z témat, kterým jsou Odpady, Při analýze odpadů jsme s ekotýmem přemýšleli, jak uceleně podat rodičům info o tom, co všechno školka dělá pro lepší nakládání s odpady. Vymysleli jsme brožurku...

zobrazit

Dejte o sobě vědět před vánoci

Vánoční čas skýtá mnoho možností jak dát o sobě vědět. Osvěta, Ekoškola a vánoční trhy. Máte pocit, že to k sobě nepatří? V MŠ kytička v Roudnici nad Labem nám ukázali, jak toto vše propojit.

zobrazit

Klauni všude, kam se podíváš

V tomto projektu, jsme se s dětmi zabývali tématem odpady. Využití odpadového materiálu ve výtvarných činnostech. Tvoření z odpadového materiálu je pro děti velmi zábavné a také poučné.

zobrazit

Třídím, třídíš, třídíme

Třídění je pro děti zábava. Způsoby třídění jde stále vylepšovat a rozšiřovat.

zobrazit

Vánoce s Ekotýmem

O Vánocích všichni spolu nejen prožívají kouzlo Vánoc a příběh z Betléma, ale často se setkávají a jsou si nablízku. I náš ekotým, který pracuje na druhém tématu - Odpady, využil schůzky v adventní době k netradičnímu tvoření.

zobrazit

Krnov - čisté město pod Cvilínem

V tomto projektu, který byl zacílen na předškolní děti z krnovských mateřských škol, jsme se zabývali tématem odpady, prostředím, vodou, jídlem, energiemi, čistotou města. Projekt jsme pořádali proto, aby dětem nebylo lhostejné naše město.

zobrazit

Ekohrátky

Využití odpadového materiálu ve výtvarných činnostech, přenesení poznatků i do rodiny, zásobování rodičů těmito materiály.

zobrazit

Nepořádek uklidíme, my se totiž nebojíme

Provádíme malé i velké pokusy. Děti pozorují za jak dlouho si příroda poradí s rozkladem papíru, alobalu nebo skla.

zobrazit

Kam s ním?

Hravou formou se učí děti třídit odpad.

zobrazit

Hurá do toho - třídíme odpad

Zábavné činnosti na schůzce EKOTÝMU k tématu ODPADY. Rozšíření poznatků po analýze a plánování dalších činností.

zobrazit

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.