Sledování a vyhodnocování

Pravidelným sledováním a postupným vyhodnocováním Plánu činností zjišťujete, jak si vedete v naplňování jednotlivých cílů a úkolů. Postupně vedete děti k rozvoji dovedností, především posuzovat výsledky své činnosti, pozorovat pokroky atd.

Analýza Ekokodex Ekotým EV ve výuce Informování a spolupráce Jídlo Odpady Plán činností Prostředí školky Sledování a vyhodnocování Světový den Ekoškol Voda

Ani v zimě naše školka nezahálí

Byli jsme s myslivcem v lese, donesli zvířátkům a ptáčkům krmení. Vážili jsme zbytky potravin a výsledky zapisovali do předem připravené tabulky a na schůzce malého ekotýmu vyhodnotili výsledky.

zobrazit

Schůzka malého Ekotýmu

S dětmi jsme zhodnotili, co se nám povedlo a co z naplánovaného jsme již splnili. Také jsme si řekli spoustu nových nápadů.

zobrazit

Na úložné boxy dohlíží Kartonek

Nedostatek úložného nábytku (zásobníky na materiál, ze kterého v MŠ tvoříme) jsme vyřešili pořízením vhodných kartonových krabic, které nám pomáhají plnit rodiče i zaměstnanci školy.

zobrazit

Když se daří, tak se daří.

Naše děti z EKOtýmu nejsou žádní sobci, proto, když uvažovaly nad tím, co bychom tady u nás mohly vylepšit, myslely u toho i na zvířátka. Při práci na zahradě nám pomáhali i rodiče z EKOtýmu a byla u toho legrace.

zobrazit

S veselou vařečkou kuchařskou cestičkou

V rámci tématu Jídlo jsme se zapojili do výzvy TEREZY a Jaroměřické mlékárny Vaříme spolu. Na závěr vyhodnocování jsme zakoupili pro děti odměnu v podobě veselé vařečky, abychom tak podpořili pokračování kuchařských začátků i doma s rodiči.

zobrazit

CO NAKRESLÍME,VYFOTÍME-TOMU ROZUMÍME

V rámci analýzy jsme zjistili,že chceme děti více zapojit do zhotovení piktogramů a obrázků cílů,pravidel a činností tak,aby tomu lépe rozuměly a mohly se podílet na jejich plnění.

zobrazit

Jak jsme vyhodnocovali analýzu

Pro zvolení cílů a plánování jsme potřebovali vyhodnotit výsledky analýzy, kterou jsme uskutečnili k zvolenému tématu za pomoci pracovních listů.

zobrazit

Tvoříme a zvelebujem, na skřítky pak nakukujem

Podzimní dny byly ještě plné sluníčka, zahrada zasypaná listím. Ozbrojeni hráběmi vyrážíme zdolat hromady listí. Vítr se snaží rozfoukat naše dílo, ale my jsme na něj vyzráli.

zobrazit

Jablečný čaj

Hledali jsme možnost, jak ochutit vodu a na základě receptu, který děti samy objevily v dětském časopise jsme si společně uvařili jablečný čaj.

zobrazit

Strom přátelství

V rámci revitalizace školní zahrady se děti, pedagogové a rodiče rozhodli na výsadbě nového stromu v parčíku před vstupem do Mš. Tímto krokem chceme podporovat u dětí aktivní přístup ke změně prostředí školy a posílit a podpořit dobré vztahy.

zobrazit

BRAMBORIÁDA

Akce pro děti a rodiče na školní zahradě a v zelené učebně. Představili jsme program Ekoškola a proběhla prezentace našich činností v rámci projektu z minulých let.

zobrazit

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.