Světový den Ekoškol

Akce, které Ekoškoly pořádají, mají ukázat, že společně dokážeme měnit věci k lepšímu. Stejně jako Ekoškola, jsou i oslavy pořádané v tento den velice různorodé. Ekoškoly pořádají kampaně na témata udržitelného života (Voda, Energie, Prostředí školy)

Analýza Ekokodex Ekotým EV ve výuce Informování a spolupráce Jídlo Odpady Plán činností Prostředí školky Sledování a vyhodnocování Světový den Ekoškol Voda

Stavba Hmyzího hotelu

Den Ekoškol 2017 na MŠ Kytička Roudnice nad Labem

zobrazit

ÚKLID LESA

Den Ekoškol 2017 na MŠ Pastelka

zobrazit

Oslava s dráčkem Zkoumálkem

Oslava 10 let Ekoškoly se stala první společnou akcí MŠ Tylovice a ZŠ Pod Skalkou. V rámci oslavy přišly děti ze školního Ekotýmu s koordinátorkou Zuzanou Mrlíkovou poprvé do mateřské školy. Děti z Ekotýmu MŠ prezentovaly sedm kroků.

zobrazit

Třídění má smysl

Děti třídily odpad formou hry nejen v MŠ, ale společně s žáky ZŠ se postaraly, aby i okolí naší MŠ i ZŠ v Havířově-Životicích bylo čistější. "Ekotýmáčci" natáčeli s Hitradiem Orion pořad Rada starších. Otázky se dotýkaly 4 témat programu Ekoškolky.

zobrazit

Exkurze do Sběrného dvora TS Beroun s MŠ Beroun

V rámci oslav Dne Ekoškol jsme s předškolními dětmi v rámci Ekovycházek navštívili Sběrný dvůr v Technických službách v Berouně a řešili problém kam s odpady, které se nevejdou do popelnic ve městě.

zobrazit

ZŠ a MŠ Dřísy

Hora šípků, šišek, kaštanů a hotel pro stále i přechodné hmyzí nájemníky, to je skvělý výsledek ekologicky zaměřeného projektového dne, který na naší škole proběhl v pátek 6. listopadu 2015.

zobrazit

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.