Světový den Ekoškol

Akce, které Ekoškoly pořádají, mají ukázat, že společně dokážeme měnit věci k lepšímu. Stejně jako Ekoškola, jsou i oslavy pořádané v tento den velice různorodé. Ekoškoly pořádají kampaně na témata udržitelného života (Voda, Energie, Prostředí školy)

Analýza Ekokodex Ekotým EV ve výuce Informování a spolupráce Jídlo Odpady Plán činností Prostředí školky Sledování a vyhodnocování Světový den Ekoškol Voda

MŠ Markušova a Dubnova se připojují k oslavám Dnů Ekoškol

Setkání všech tříd v barevných tričkách podle barevbEkoškolích témat bylo vskutku silným radostným emotivním zážitkem.

zobrazit

Dnes uklidíme les

Oslava Dne Ekoškol byla v naší mateřské škole zaměřena na téma Odpady. Děti se zapojily do dramatizace pohádky "Dnes uklidíme les".

zobrazit

Stavba Hmyzího hotelu

Den Ekoškol 2017 na MŠ Kytička Roudnice nad Labem

zobrazit

ÚKLID LESA

Den Ekoškol 2017 na MŠ Pastelka

zobrazit

Oslava s dráčkem Zkoumálkem

Oslava 10 let Ekoškoly se stala první společnou akcí MŠ Tylovice a ZŠ Pod Skalkou. V rámci oslavy přišly děti ze školního Ekotýmu s koordinátorkou Zuzanou Mrlíkovou poprvé do mateřské školy. Děti z Ekotýmu MŠ prezentovaly sedm kroků.

zobrazit

Třídění má smysl

Děti třídily odpad formou hry nejen v MŠ, ale společně s žáky ZŠ se postaraly, aby i okolí naší MŠ i ZŠ v Havířově-Životicích bylo čistější. "Ekotýmáčci" natáčeli s Hitradiem Orion pořad Rada starších. Otázky se dotýkaly 4 témat programu Ekoškolky.

zobrazit

Exkurze do Sběrného dvora TS Beroun s MŠ Beroun

V rámci oslav Dne Ekoškol jsme s předškolními dětmi v rámci Ekovycházek navštívili Sběrný dvůr v Technických službách v Berouně a řešili problém kam s odpady, které se nevejdou do popelnic ve městě.

zobrazit

ZŠ a MŠ Dřísy

Hora šípků, šišek, kaštanů a hotel pro stále i přechodné hmyzí nájemníky, to je skvělý výsledek ekologicky zaměřeného projektového dne, který na naší škole proběhl v pátek 6. listopadu 2015.

zobrazit

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.