Voda

Děti pochopí význam vody a proč je důležité vodou šetřit. Ve škole hledají možné úspory vody. Jsou vedeny k přemýšlení nad rozdílem mezi vodou z kohoutku a vodou balenou, zjišťují, jakou vodu ve školce pijí, seznámí se s principy šetrného úklidu.

Analýza Ekokodex Ekotým EV ve výuce Informování a spolupráce Jídlo Odpady Plán činností Prostředí školky Sledování a vyhodnocování Světový den Ekoškol Voda

Putování s kapkou vody

Jak nejlépe dětem přiblížit proces cesty kapky vody, než že si cestu projdeme a podíváme se na opravdovou úpravnu a čističku vody.

zobrazit

Zdroje vody pro ptactvo

Děti přes zimu vyrobily keramická pítka, která na jaře rozvěsily a v létě do nich doplňovaly vodu. Uvědomily si význam vody pro přírodu i změněné podmínky, které vlivem sucha pro ptáčky nastaly.

zobrazit

Jak se plánuje v Kytičce v Roudnici

Naším letošním tématem je Voda. Téma jsme společně odhlasovali na schůzce Ekotýmu. Po prozkoumání celé školky, přišlo na řadu plánování. Hned a s chutí jsme se s dětmi do toho pustili - chcete vědět jak? Čěte dál...

zobrazit

Jak jsme hledali ve školce vodu

V rámci tématu Voda jsme hledali a analyzovali, zda je ve školce voda a kde se případně nachází. Nalezený zdroj vody děti označily nalepením kapkové značky.

zobrazit

Jak jsme si vyrobili čistírnu vody

Při Analýze v tématu Voda si děti uvědomily, že pitná voda není samozřejmost. Musí se vynaložit hodně úsilí, než k nám voda doputuje a my můžeme otočit kohoutkem, napít se nebo si umýt ruce. Děti sestavily přírodní čistírnu a vyčistily špinavou vodu.

zobrazit

Jak na čistou domácnost ekologicky?

Naše maminky mají rády vše čisté a voňavé. Někdy se však špína drží zuby nehty, a ne a ne se pustit. Maminky pak musí utratit spoustu peněz za ne zrovna ekologicky čistící prostředky. Ekotým dal proto hlavy dohromady a vymyslel tvořivé dílny.

zobrazit

Voda je dar nejvzácnější

Děti došly samy k názoru, že vodou málo šetříme a nevážíme si jí. Pokusy s vodou měly největší úspěch, děti by se k nim rády vrátily.

zobrazit

Jak můžeme šetřit vodou

Na základě Analýzy jsme se rozhodli si v naší MŠ vyrobit spořiče splachování. Stačily PET lahve a písek.

zobrazit

Voda pro život i pro radost

Motivaci hrou „Na hledače vody“ shledávám jako velmi úspěšnou a doporučila bych ji. Do označování se zapojily všechny děti.

zobrazit

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.