Inspirace pro učitele a rodiče

Zajímavé odkazy na informační weby nejen o enviromentálním vzdělávání.

I my v TEREZE se rádi inspirujeme a spolupracujeme se zajímavými lidmi a organizacemi. Myslíme si, že byste o nich také měli vědět. 

JDETE VEN
Další TEREZÍ projekt Jdeteven.cz je web, který vznikl, aby motivoval rodiče s dětmi k častému chození ven. Přinášíme jednoduché techniky a hry, které promění chození ven v zábavu. Více informací najdete zde.

ZÁHONY PRO ŠKOLKY

Záhon a péče o něj je jedna z možných cest, jak dětem přirozeným způsobem ukázat důležité a užitečné souvislosti týkající se kvality jídla a stavu životního prostředí, i to jak je mohou ovlivnit. Náš projekt si přeje vychovávat děti hravě a přirozeně ke vkusu v jídle a dobrým stravovacím návykům, jejichž součástí je čerpání ze sezónních, čerstvých a férových zdrojů. Více informací najdete zde. 

SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA

je komplexní program kvalitního školního stravování a vzdělávání o jídle. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Skutečně zdravá škola pomáhá dětem v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu. Více informací najdete zde.
 

MRKVIČKA

je dlouhodobý celostátní program, který realizuje Pavučina od roku 2007, a do kterého je zapojeno okolo 850 mateřských škol ze všech krajů ČR. Program poskytuje metodickou a informační podporu a umožňuje vzájemnou výměnu zkušeností mezi školami v oblasti EVVO. Více informací najdete zde.

UČÍME SE VENKU

Vize projektu: Spojujeme učitele, rodiče i odborníky. Chceme, aby se každé dítě v ČR zdravě rozvíjelo díky tomu, že si hraje a že se učí v podnětném prostředí venku. Více informací zde.


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.