Pro zapojené školy

Od školního roku 2020/2021 budou mít všechny Ekoškoly v ČR možnost získat tři stupně mezinárodního ocenění.

Změna certifikace, aneb i malé kroky se počítají

Od nového školního roku budou mít všechny Ekoškoly v ČR možnost získat tři stupně mezinárodního ocenění. Jedná se ocenění za projití Bronzové cesty, Stříbrné cesty a ocenění nejvyšší za projití Zelené cesty = získání Zelené vlajky. Ekoškola v České republice se tak přizpůsobuje mezinárodní dohodě. Kromě absolvování jednotlivých cest nabízíme další variantu účasti v programu a to status Zapojená škola

Nově se v rámci programu Ekoškola můžete stát :

Zapojenou školou a užívat si program a jeho materiály
Aktivní školou, kde máte možnost se vydat bronzovou či stříbrnou cestou. Na těchto cestách nabízíme široké spektrum služeb, které můžete využít. V cíli každé cesty získáte ke svému putování odbornou zpětnou vazbu, která vám ukáže další směr a možnosti zlepšení.
Zelenou školou a vydejte se zelenou cestou, staňte na vrcholu Ekoškoly a získejte Zelenou vlajku. Získání symbolu programu Ekoškola se oproti stávajícímu procesu auditu prakticky nezmění.

Certifikace a přihlášení k auditu

Podrobný popis jednotlivých cest  a způsobu certifikace a informace jak se přihlásit k auditu najdete zde.

Je na vás, jaký způsob účasti v programu si vyberete a kterou cestou se vydáte. Vaší volbou je také to, kolik času na každé cestě strávíte, i to, zda a jak rychle dosáhnete Zelené vlajky. 

Změna financování aneb nezaplatíte více než za telefonní tarif

V rámci tohoto zlepšení dochází i k úpravě finanční náročnosti programu. Ceny za program Ekoškola bylo nezbytné navýšit, k čemuž nás nedovedla ani tolik současná ekonomická situace, jako spíš vyčíslení poskytovaných služeb. I přes toto navýšení je  pro vás účast v našem programu velice výhodná. 
V přepočtu 180 korun za měsíc bude základní částka pro aktivní školy. 
Za to ovšem škola může získat služby v hodnotě 4,5 x vyšší díky tomu, že až 85 % ceny těchto služeb platí kancelář Ekoškoly za školy z jiných zdrojů.
Nahlédněte do tohoto odkazu a zjistěte, co vše v rámci poplatků nabízíme.

Informace o změně systému:

  • jsme zaslali v osobním dopise a obdržíte také e-mailovou rozesílkou. Pokud jste tuto informaci nedostali, kontaktujte nás.
  • poskytneme na webináři, který budeme pořádat 3. 9. 2020 od 14:00 a můžete se na něj přihlašování bude možné od středy 26.8. 2020 přes následující odkaz.

Pokud jste vše přečetli a stále zůstávají otázky, obraťte se přímo na naši kancelář. 

Hot line

e-mail: ekoskola@terezanet.cz
telefon: Radka Tyslová: 734 504 230, Jan Smrčka: 603 147 167


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!




Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.