Semináře

Dozvíte se, jak se stát Ekoškolou krok za krokem, získáte inspiraci od kolegů z jiných škol, vzděláte se v odborných tématech.

Naším cílem je zprostředkovat vám zkušenosti s vedením Ekotýmu, tvorbou Analýzy, se sestavením Plánu činností i s realizací dalších kroků programu. Chceme vám pomoci řešit metodické problémy a nabízíme vám možnost vzdělávat se v environmentální výchově a ekoprovozu mateřských škol.  Důležitou součástí seminářů je ukázka vzorových materiálů, sdílení vlastních zkušeností a vzájemná inspirace.

A které Semináře vám v nastávajícím školním roce nabízíme?

Školení a semináře v školním roce 2017/2018

PRAHA

SEMINÁŘ DOBRÉ PRAXE

Přijďte na seminář sdílet své radosti i strasti, se kterými se setkáváte v programu Ekoškola. Seminář je určen nejen pro zkušené, ale i pro začínající koordinátory programu Ekoškola. Semináře se mohou zúčastnit i kolegové či kolegyně, případně rodiče, kteří se programu Ekoškola na MŠ účastní. Součástí semináře bude i praktické odpoledne s Justinou Danišovou (autorkou blogu Svobodná hra a metodičkou projektu Učíme se venku). Sami si vyzkoušíme, jak lze využít čas venku a co nabízí příroda i betonová džungle k rozvoji témat programu Ekoškola.

KDY: pátek, 25. května 2018, 9:30 - 15:30h.

KDE: Ekocentrum Podhoubí a Ekoškolka Rozárka, Nový Zlíchov 16, Praha 5 – Smíchov.

Pozvánku s odkazem na elektronickou přihlášku najdete zde.

 

 

OLOMOUCKÝ KRAJ

DOBRÁ PRAXE EVVO VE ŠKOLÁCH

Semínář organizuje Sluňákov - Centrum ekologických aktivit města Olomouc, kontaktní osoba Karla Rulíková
Společně navštívíme dvě mateřské školy – MŠ Rýmařov a MŠ Nová Hradečná (MŠ s titulem Ekoškola). Budeme se inspirovat především na jejich školních zahradách. Podělíme se o zkušenosti při jejich budování a využívání, nahlédneme i do vnitřních prostor školek a načerpáme inspiraci pro vlastní práci.

KDY: úterý 29 .5 .2018, 9:15h.

Pozvánku najdete zde. Elektronickou přihlášku zde.

Přehled akcí, které pro pedagogy nabízí Sluňákov najdete na těchto stránkách: http://www.slunakov.cz/seminare/.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.