Semináře

Dozvíte se, jak se stát Ekoškolou krok za krokem, získáte inspiraci od kolegů z jiných škol, vzděláte se v odborných tématech.

Naším cílem je zprostředkovat vám zkušenosti s vedením Ekotýmu, tvorbou Analýzy, se sestavením Plánu činností i s realizací dalších kroků programu. Chceme vám pomoci řešit metodické problémy a nabízíme vám možnost vzdělávat se v environmentální výchově a ekoprovozu mateřských škol.  Důležitou součástí seminářů je ukázka vzorových materiálů, sdílení vlastních zkušeností a vzájemná inspirace.

Školení a semináře v školním roce 2018/2019

PRAHA

Seznamte se s Ekoškolou. Úvodní seminář

Jste mateřskou školou, která se aktivně věnuje ekologickým aktivitám, a hledáte pro vaše aktivity smysluplné zastřešení?
Přijďte na náš úvodní seminář a seznamte se s mezinárodním programem Ekoškola a jeho unikátní metodikou 7 kroků. Setkání se mohou zúčastnit MŠ zapojené i nezapojené do programu Ekoškola pro MŠ, které chtějí získat více informací o mezinárodním programu Ekoškola. Seznámíme se s propracovanou metodikou programu Ekoškola, s jeho filozofií a cíli. Setkání je akreditovaným seminářem, je zdarma a k dispozici bude drobné občerstvení, káva a čaj.

KDY: pátek, 29. března 2019, 9:30 - 15:30
KDE: Ekocentrum Podhoubí a Ekoškolka Rozárka, Nový Zlíchov 16, Praha 5 – Smíchov.

Pozvánku s odkazem na přihlášku najdete zde
Uzávěrka přihlášek je v úterý 26. března 2019. 

 

Seminář dobré praxe 

Jste školka zapojená v programu Ekoškola a zajímá vás, jak program realizují v dalších školkách?
Přijdťe s námi sdílet i vaše zkušenosti a inspirovat se. Představíme vám, jak program funguje v 8 třídní MŠ Na Děkance v centru Prahy. Podíváme se na nové příklady i materiály především ke krokům Analýza a Plán činností a budeme společně sdílet vše, na co při realizaci 7 kroků narážíte. Setkání je akreditovaným seminářem, je zdarma a k dispozici bude drobné občerstvení, káva a čaj.

KDY: pátek, 17. května 2019, 9:00 - 15:00
KDE: MŠ Na Děkance 130/2, Praha - Vyšehrad.

Pozvánku s odkazem na elektronickou přihlášku najdete zde.
Uzávěrka přihlášek je v úterý 14. května 2019.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.