Dětský den aneb dáváme nový život starým hračkám

Dětský den proběhl v Mateřské škole v Povrlech ve spolupráci s ekotýmem ZŠ. Vymysleli jsme pro děti spoustu soutěží, za jejichž splnění dostávaly děti kouzelné fazolky, za které mohly nakupovat v blešáčku.

Dětský den aneb dáváme nový život starým hračkám
Vloženo

Děti si doma uklidily v pokojíčku a vybraly tři hračky, se kterými si již nehrají. Maminky jim ochotně pomohly. Vybrané hračky, ale také např. obrázkové knihy věnovaly do blešáčku. Stará hračka tak namísto skládky nebo pod postel putovala do nového domova. A jistě si umíte představit, že z ní měl nový majitel díky úsilí během soutěžení opravdu velkou radost. Stanovišť bylo celkem 12 a vše díky ekotýmu a žákům 9. třídy probíhalo hladce. Děti si uvědomily, že se věci nemusí hned vyhazovat, ale dají se poslat dále. Např. na blešáčku. Mimo jiné se pak děti během dne učily spočítat si a našetřit fazolky na danou hračku, porovnávaly své hromádky fazolek, nacvičovaly vedení rozhovoru při nakupování, smlouvaly... Touto hrou se u dětí rozvíjí a zároveň upevňuje např. také finanční pregramotnost. 

autor: Kateřina Trsková

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.