Ekoškola byla pro vás online!

Prolomili jsme další technologickou hráz a uspořádali jsme místo seminářů tři webináře ve sdíleném prostředí platformy Zoom.

Ekoškola byla pro vás online!
Vloženo

První proběhl ještě během uzavírky škol a zaměřoval se, jak jinak, na Ekoškolu v online prostředí. S Janem Smrčkou jsme si vyzkoušeli spoustu technologií a online nástrojů, z nichž některé můžou pomoct nahradit schůzku nad velkým papírem a pastelkami, a některé naopak rozvinou naši práci za hranice toho, co se dá dokázat při fyzickém setkání. A v neposlední řadě jsme měli pocit, že jsme zvládli Zoom! Z toho nás částečně vyvedl druhý webinář Vodní díla v krajině a zadržování vody, při nemž sice účastníci nic nepocítili, ale organizátoři zažili s technikou horké chvilky. Naštěstí nás Jakub Mazanec vzal i do historie a v té nám žádný Zoom starosti dělat nemohl. Při třetím webináři Jak komunikovat klimatické změny jsme čekali všechno možné, ale nakonec se jen sekala videa. Zuzana Jakobová a Bára Dvořáková to zvládly s klidem, který je vlastní snad jen expertkám na komunikaci. I jejich webinář byl plný příkladů a inspirací.

Děkujeme všem pedagogům, kteří se k nám připojili a sdíleli své otázky, příklady dobré praxe i překážky, se kterými se setkávají. I díky Vám se webinářů nebojíme a těšíme se zase naviděnou!

Záznamy si můžete pustit zde:

Ekoškola v online době https://youtu.be/92xxMsgtYJc

Vodní díla v krajině a zadržování vody https://youtu.be/9j5GjP2Ovq8

Jak komunikovat klimatické změny https://youtu.be/nUbugir-roA

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.