Hezkou plavbu (s) Ekoškolou 2017 - 2018

Nový školní rok začíná a my jsme tu opět s vámi. A co pro vás máme letos připraveno?

Hezkou plavbu (s) Ekoškolou 2017 - 2018
Vloženo

Intenzivní podporu v podobě seminářů a konzultací.

Již pro vás máme nové termíny seminářů. Vše najdete na http://eko-skolky.cz/cz/seminare.
Nezbytnou součástí seminářů je sdílení vlastních zkušeností, vzájemná inspirace a ukázka vzorových materiálů ze škol. Přijeďte za námi na seminář!

Nemáte čas na seminář? Nebojte se si o individuální konzultaci sami napsat, či požádat o pomoc s organizací konzultace skupinové. Kontakty na krajské koordinátory najdete http://eko-skolky.cz/cz/kontakty. Ověřili jsme si, že mateřské  školy, které konzultace využily, šly cestou metodiky 7 kroků mnohem snáz.

I letos budou probíhat hodnotící návštěvy (audity) ve dvou termínech:

  • Podzimní termín: 10. 10. 2017
  • Jarní termín: 28. 2. 2018

K tomuto datu je potřeba zaslat všechny materiály potřebné k auditu. Podrobné iformace k hodnotíci návštěvě i k obhajobě titulu najdete na http://eko-skolky.cz/cz/mezinarodni-titul

Novinky v materiálech.

Jedná se zejména o Kritéria pro udělení titulu, která prošla revizí. Největší změnou je doplnění bodu 6.7. Nová kritéria si pozorně prostudujte a starší verzi již nepoužívejte. 

Všechny podpůrné materiály najdete na  http://eko-skolky.cz/cz/materialy.

Zpravodaj Ekoškoly je pro vás hlavním zdrojem informací, pravidelně vám přijde do emailové schránky třetí týden v měsíci.

Facebook Ekoškoly můžeme nazvat ekoškolím deníkem či novinami. Každý den zde uveřejňujme novinky z Ekoškol, vyhledáváme a sdílíme rady a tipy použitelné nejen ve škole. Naleznete zde spoustu zajímavých článků o přírodě a udržitelném rozvoji. Sledujte nás a nic už nepromeškáte! Nemusíte mít ani účet na FB!

Inspiraci na tento školní rok najdete na našem novém webu: http://ucimesevenku.cz/ a http://www.svobodnahra.cz/.
Najdete zde mnoho zajímavých aktivit, které vám pomohou s dětmi objevit, jak se přirozenou cestou učit v přírodě a od přírody.

Vermikompostujete nebo se chystáte v MŠ s vermikompostováním začít? Inspirujte se výzvou připravenou se společností Plastia, která probíhá na ZŠ. K výzvě jsme připravili mnoho materiálů využitelných i v MŠ pro bádání uvnitř i venku. Součástí je také otevřená FB skupina Žížaláci ve vermikompostéru, kde probíhá sdílení všeho, co se kolem vermikompostérů děje. Podrobné info najdete na https://ekoskola.cz/cz/zizalaci.

Těšíme se na spolupráci a přejeme úspěšné zahájení školního roku 2017 - 2018.

TÝM EKOŠKOLY

Budeme rádi, když nám kdykoliv napíšete, jak se vám v Ekoškole daří, s čím potřebujete poradit nebo pomoci.
Jste pro nás hlavním zdrojem inspirace. Sdílejte vaše úspěchy s námi! ekoskola@terezanet.cz

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.