Přejeme vám pohodové prázdniny a sdílejte s námi vaše prázdninové Ekovychytávky nejen z dovolené

Je to opravdu tak. Prázdniny už jsou prakticky tady! Všichni učitelé si prázdninový odpočinek zaslouží a děti vlastně také. My vám přejeme velmi pohodové a odpočinkové léto. A zároveň jsme velmi zvědaví co Vás na prázdninách čeká!

Přejeme vám pohodové prázdniny a sdílejte s námi vaše prázdninové Ekovychytávky nejen z dovolené
Vloženo

Jestli pak potká někdo nějaký ten ekofígl a fintičku, která obohatí ostatní? Nebo snad pošle fotku toho co vlastně normálně dělá!

Celý rok jste se na školách s dětmi učili, inspirovali navzájem, zkoušeli nové šetrnější postupy, zdokonalovali vaší školu v jejím ekologickém provozu. Přichází prázdniny a konečně můžete zúročit veškeré získané Ekotýmácké znalosti. A co víc, můžete být obrovskou inspirací pro ostatní. Nenechávejte si vaše ekologické nápady, jednání a zážitky pro sebe. Sdílejte na Ekoškolím Facebooku vaše eko zážitky z prázdnin. Postup je nanejvýš jednoduchý a zábavný. Viděli jste něco zajímavého, potkala vás na vašich cestách nějaká ekovychytávka, nebo sami máte v rukávu pár věcí z vašeho běžného života? Ze své dovolené u moře, u vody, na chalupě, nebo prostě o prázdninách doma, nasdílejte fotku, nebo status z vašich nápadů a zážitků které jsou zaměřený na ekologické a šetrné jednání.

Ukažte, že Ekoškola není jen záležitostí školního roku! Ekoškolu si neseme všichni uvnitř, ať už jsme na dovolené, nebo ve škole, prostě kdekoliv!

 Učitelé, inspirujte a předejte tuto výzvu i dětem! Děti inspirujte své kamarády a rodiče.

Sdílet nám můžete například: jak jste nenakoupili za celé prázdniny ani jednu PET lahev, jelikož máte svou super flašku na pití, jak jste si užívali nakupování u místních zemědělců, nebo celé léto vařili s pokličkou, či předvařovali vodu na špagety v rychlovarné konvici a ušetřili tak spoustu energie. Žádané jsou i upocené fotky a příklady z cyklovýletů, kopání nádrže na dešťovou vodu, nebo válení se na rozkvetlé zahradě plné života a kvetoucích keřů, nebo prostě jak vyhazujete šlupky na kompost.

Věříme, že nápadů a činností, bude hromada. Právě ty nejmenší věci mohou být obrovskou inspirací pro ostatní.

Užívejte léta a všechny ekozajímavosti s námi sdílejte na Ekoškolím Facebooku: https://www.facebook.com/EkoskolaCZ/

 

Foto by:https://unsplash.com/@gmax

 

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.