Stáhněte si nový plakát.

Nový plakát Plánujeme změnu, právě letí do tiskárny, už nyní je k dispozici ke stažení na našem webu. Plakát pomáhá vysvětlit dětem návaznost kroků Zjišťování, Plán činností a Vyhodnocování. A jak to s plakáte bylo...

Stáhněte si nový plakát.
Vloženo

Program Ekoškola běží na mateřskách školách již od roku 2015. Každý rok ve spolupráci s pedagogy, rodiči a dětmi vylepšujeme dosavadní materiály. Letos jsme díky grantu z Ministerstva životního prostředí mohli vytvořit plakát Plánujeme změnu a otázky k Analýze Jak jsme na tom v naší školce. Plakát přibližuje dětem prostřednictvím obrázků návaznost kroků Analýza /Zjišťování - Plán činností - Vyhodnocování.  První návrhy vznikly v kanceláři Ekoškoly a poté jsme je konzultovali s lidmi ze školek - pedagogy, rodiči i konzultanty. Z této, místy bouřlivé diskuze, vznikl plakát, který právě míří do tiskárny a v lednu bude již k dispozici všem školkám. V elektronické podobě je už nyní ke stažení Program Ekoškola běží na mateřskách školách již od roku 2015. Každý rok ve spolupráci s pedagogy, rodiči a dětmi vylepšujeme dosavadní materiály. Letos jsme díky grantu z Ministerstva životního prostředí mohli vytvořit plakát Plánujeme změnu a otázky k Analýze Jak jsme na tom v naší školce. Plakát přibližuje dětem prostřednictvím obrázků návaznost kroků Analýza /Zjišťování - Plán činností - Vyhodnocování.  První návrhy vznikly v kanceláři Ekoškoly a poté jsme je konzultovali s lidmi ze školek - pedagogy, rodiči i konzultanty. Z této, místy bouřlivé diskuze, vznikl plakát, který právě míří do tiskárny a v lednu bude již k dispozici všem školkám. V elektronické podobě je už nyní ke stažení zde. Během tvorby plakátu jsme došli k závěru, že vytvoříme i menší instruktážní plakátek pro učitele, který si můžete stáhnout zde.

Podobným způsobem jsme vytvořili i novou obrázkovou Analýzu s názvem: Jak jsme na tom v naší školce. V tuto chvíli si pracovní verzi Analýzy můžete stáhnout zde. I tento materiál prošel testováním 10 učiteli mateřských škol, kteří nám napsali spoustu zajímavých postřehů a připomínek. V tuto chvíli zapracováváme připomínky a upravujeme obrázkovou analýzu, tak aby byla v lednu na našich webových stránkách dostupná  její finální verze.

Doufám, že se vám s materiály bude dobře pracovat a že vám ulehčí ekoškolí zjišťování, plánování a vyhodnocování.

Autor: Simona Neprašová

 

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.