Ve výzvě Vaříme spolu bylo oceněno 9 školek

Ve spolupráci s Jaroměřickou mlékárnou jsme v říjnu vyhlásili výzvu Vaříme spolu. Ve výzvě si děti vyzkoušely jak jednoduché či složité je takové jídlo vybrat a připravit. Vybrané materiály od úspěšných školek budou uveřejněny v knize pro děti.

Ve výzvě Vaříme spolu bylo oceněno 9 školek
Vloženo
Tags: jídlo výzva

Do výzvy se zapojilo 15 školek, a výstupy, které jsme obdržely, byly opravdu velmi pestré a  inspirativní. Oceněno bylo následujících 9 školek:

MŠ Pastelka

MŠ Tylovice

Masarykova ZŠ a MŠ Melč

Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice

MŠ Olbrachtova

MŠ Vlkava

ZŠ a MŠ Lobodice

ZŠ a MŠ Struhlovsko

ZŠ a MŠ, Dolákova, Praha 8

 

Zapojením do projektu „Vaříme spolu“ udělaly všechny školky velký kus práce v rámci programu Ekoškola a jeho tématu Jídlo. Jak bylo vidět z fotografií, všechny školky si přípravu na samotné vaření velice užily a prožily. A věřím, že i vlastní  vaření a následně i společné posezení nad připravenými dobrotami bylo příjemným setkáním pro rodiče, prarodiče i kuchařky a učitelky.

Při hodnocení projektů jsme pečlivě posuzovali všechny výstupy. Důležité pro nás často bylo, jak byly zapojeny děti. Kolik dostaly prostoru v rámci projektu – jak se podílely na výběru receptů, jejich plánování a přípravě akčního dne. Přesně tak, jak to program Ekoškola podporuje. Materiály z 9 ti vybraných MŠ se také objeví v plánované „Jarinově knize“, která vzniká ve spolupráci s Jaroměřickou mlékárnou. Velice nás potěšilo i velké množství zaslaných  nápadů – básniček, písniček i návodů na výrobky, z odpadu, který při vaření vznikl.

Výzva Vaříme spolu

Zapojením do projektu „Vaříme spolu“ udělaly všechny školky velký kus práce v rámci programu Ekoškola a jeho tématu Jídlo.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.