Výzva Velké Ucho má své výherce

3 nejlépe zpracované projekty byly vyhodnoceny a staly se jimi projekty těchto MŠ: ZŠ a MŠ Dřísy, MŠ Mokrá-Horákov a MŠ Vlkava.

Výzva Velké Ucho má své výherce
Vloženo
Tags: výzva

Jedním z nejdůležitějších kritérií pro hodnocení projektů byla míra zapojení dětí do zpracování jednotlivých úkolů projektu. Vítězné školky získávají možnost spolupráce s firmou Saint Gobain a úpravu jedné místnosti v MŠ do ideálně akustického stavu.

Co je resp. bylo Velké Ucho?  Výzva pro mateřské školy, ve které děti společně s učiteli a skřítky Hlučňáčky a Ticháčky, zkoumaly hluk a zvuk v mateřské škole a bádaly co hluk a zvuk vlastně je, která místa jsou ve školce nejhlučnější a která nejtišší. Výzva byla vyhlášena ve spolupráci s firmou Saint Gobain, divizí Ecophon. Odměnou za 3 nejlépe zpracované projekty je úprava jedné místnosti do akusticky ideálního stavu.

Celkem se do výzvy z apojilo 15 mateřských škol z celé ČR. Všechny výstupy z mateřských škol, které jsme dostali, byli opravdu velmi inspirativní. Zapojením do projektu Velké Ucho udělaly všechny MŠ velký kus práce v rámci programu Ekoškola a jeho tématu Prostředí školy.

Pro hodnocení projektu pro nás bylo důležité, jak byly zapojeny děti. Kolik dostaly prostoru v rámci projektu - zda tvořily skřítky, pátraly ve škole po hluku, kreslily plány, navrhovaly nápady na zlepšení atd. Přesně tak, jak to program Ekoškola podporuje.  Zde se můžete podívat na fotodokumentaci k vítězným projektů

Děkujeme všem mateřským školám, které se do výzvy s firmou Saint Gobain divizí Ecophon zapojili.

ZŠ a MŠ Dřísy - odkaz na video zde:https://www.youtube.com/watch?v=9PWkpNulDUI

MŠ Mokrá-Horákov

   

MŠ Vlkava

   

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.