Webináře ekoškoly

Ekoškola vám během května a června 2020 nabízí několik zajímavých webinářů, pokud máte zájem se zúčastnit, vyplňte prosím formulář. Webináře jsou zdarma a proběhnou přes zoom, odkaz všem registrovaným zájemcům včas zašleme.

Webináře ekoškoly
Vloženo

Hezký den všem,

Ekoškola vám během května a června 2020 nabízí několik zajímavých webinářů, pokud máte zájem se zúčastnit, vyplňte prosím tento formulář. Webináře jsou zdarma a proběhnou přes zoom, odkaz všem registrovaným zájemcům včas zašleme. 

Anotace webinářů:

Ekoškola v online době 
Čtvrtek 28. 5. 15:00 – 16:30

Pojďme si vyzkoušet a sdílet, co vše můžeme dělat s Ekotýmem na online schůzce. A také, co můžeme dělat pro životní prostředí i jak zviditelnit program Ekoškola, když nejsme ve škole. 

Webinář je určen pro učitele a všechny další členy Ekotýmu, kteří chtějí podporovat ekoškolácké aktivity v této době.

Lektor: Jan Smrčka

Vodní díla v krajině a zadržování vody 
Středa 3.6. 15:00 – 16:30

Po koronaviru se ústředním mediálním tématem opět stává sucho. Ministerstvo zemědělství nedávno představilo plán na budování nových přehrad. Jak se svými vodními zdroji Češi nakládali v minulosti? Webinář se zaměří na vývoj moderního československého / českého vodohospodářství, a historii budování přehrad u nás. Proč a kým byly budovány? Jaký byl jejich účel? Existovaly nějaké alternativy?

Webinář je určen primárně pro učitele, vítáni jsou však všichni členové Ekotýmu a další zájemci o problematiku vodních děl na našem území. 

Lektor: Jakub Mazanec

Neviditelný nosorožec, pivo a klimatická změna 
Čtvrtek 11. 6. 15:00 – 16:30

Proč některé myšlenky přežívají a jiné jsou odsouzeny k zániku? V průběhu webináře se pobavíme o tom, v čem je síla dobré komunikace, ukážeme některé osvědčené techniky a příklady, jak zaujmout lidi pro vaše téma a jak přenést váš projekt ze školy směrem do komunity.

Webinář je určen celým Ekotýmům (učitelům i žákům) a dalším zájemcům o téma.

Lektoři: Zuzana Jakobová a Barbora Dvořáková
    

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.