Záhony pro školky

Celoroční dění na záhonku přináší dětem spoustu zážitků a nových poznatků. Naše spřátelená organizace Záhony pro školky vám poskytne cenné rady a podpůrné materiály pro práci s dětmi na zahradě.

Záhony pro školky
Vloženo

Záhony pro školy se inspiruje programem světové enviromentální organizace Slow Food a princip je prostý: pečováním o záhon a pozorováním dění kolem něj si děti osvojí přirozeným a hravým způsobem vnímat jídlo, přírodu  a svět kolem nás ve vzájemných souvislostech.

Čím všestraněji se děti zapojí, tím lépe - a o to v projektu jde. Program se skládá ze dvou částí, z praktické a didaktické. "V rámci praktické založíme záhon, instalujeme komposter a vybavíme školku sadbou a nářadíčkem pro děti. Druhá didaktická část obsahuje uspořádání semináře pro vyučující, hravé workshopy pro děti a vedení Sešitu malého zahradníka – interaktivní omalovánky, vlastně dětský zápisník a průvodce všemi záhonkovými událostmi roku, včetně dopručených doprovodných aktivit," vysvětluje Monika Michálková.

Více informací o projektu najdete v této prezentaci nebo na http://www.zahonyproskolky.cz/ 

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.