ZŠ a MŠ Dřísy_Světový den Ekoškol

Hora šípků, šišek, kaštanů a hotel pro stále i přechodné hmyzí nájemníky, to je skvělý výsledek ekologicky zaměřeného projektového dne, který na naší škole proběhl v pátek 6. listopadu 2015.

ZŠ a MŠ Dřísy_Světový den Ekoškol
Vloženo
Tags: Světový den Ekoškol

Po ranním seznámení s ekologickými myšlenkami, hodnotami a zásadami se děti ze školy i školky pobavily v tělocvičně při nácviku Tance sedmi kroků, tance, který povzbudí bojového ducha každého správného ekoškoláka. Následně se všichni naši žáci i žáčci vypravili se svými pedagogy do přírody.
Někteří se v potu tváře, ale s nadšením věnovali sběru odpadků v okolí i v lese. Jiní se vrhli na sběr lesních plodů, které jsou určeny pro krmení zvěře, až udeří zima. Další skupina žáků školy se připojila ke školce a všichni společně se na chvíli proměnili ve zručné stavitele, aby spojenými silami vybudovali na školní zahradě vskutku luxusní 5hvězdičkový hmyzí hotel, vyrobený stoprocentně z přírodních materiálů. Obydlí má sloužit užitečnému, samotářskému hmyzu, aby mohl přečkat zimu v bezpečí a v teple.
Projektový den vnuknul všem zúčastněných důležitou ideu – že každý, i ten nejmenší z nás, může přiložit ruku k dílu a udělat něco dobrého pro své okolí. Děti poznaly, že je možné týmově pracovat a vytvořit společně unikátní věci. Pochopily, že je potřeba myslet na budoucnost, a to nejen za sebe, ale i za své okolí, bez očekávání slov díků. Díky tomu měly šanci poznat, že pomáhat je dobré a že nás to zahřeje u srdce.
Odměnou za hmyzí hotel nám bude rozkvetlé okolí a stromy i keře zbavené škůdců, a pokud budeme mít štěstí, možná v zimě či příští rok zahlédneme v lese zvířátka, která by bez naší práce při sbírání krmiva neměla šanci přežít.
Rozhodně se budeme pouštět do dalších podobných akcí. A co dodat na závěr? Snad jen: Hlaš se na recepci, brouku, ještě máme pár volných apartmá!
Video ze Světového dne Ekoškol v ZŠ a MŠ Dřísy můžete vidět zde: https://www.youtube.com/watch?v=LbT858yJyak.

Zobrazit web

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.