ČLOVĚČE, NEZLOB SE A OTÁZKY POSBÍREJ

Hravou formou můžeme vytvořit analýzu podle pracovních listů. Můžeme si zahrát obdobu hry „Člověče nezlob se“, při které nikdo nevypadává a děti si přitom procvičí předmatematické dovednosti.

Název školky: MŠ a MŠ U lesa Karviná,odloučené pracoviště MŠ Olbrachtova, Horova 655, 73401 Karviná-Ráj
Krok: Analýza

Otázky pro děti přepíšeme na barevně odlišené lístečky podle pracovních listů Analýzy. V prostoru herny rozložíme barevné podložky - značky, např. 5x5 do čtverce, uprostřed propojíme cestičky do kříže. Na barevně odlišených značkách máme připravené lístečky s otázkami. Děti se postaví na podložky, mimo těch, na kterých jsou lístky. Děti se mohou střídat v házení kostkou nebo jedno dítě,  které nehraje, může házet kostkou. Kolik padne na kostce o tolik se, děti přesunou. Pokud dojdou na políčko s lístky, vezmou si jeden lístek. Úkolem je získat co nejvíce lístků. Rodiče figurují jako rádci a případně drží dětem získané lístečky. 
Potom se přesuneme do kruhu a rodiče předčítají otázku a děti odpovídají. Ostatní děti mohou pomoci s odpovědí. Jedna dospělá osoba zapisuje odpovědi dětí.
Povedlo se zapojit děti do hry a získat pozornost k plnění úkolu. Příště bych zvolila menší počet lístků, nebo jedno téma. Doplníme kresbou, která otázka se jim líbí. Doporučuji počet do 7 dětí. Čtení otázek může probíhat hned při získání lístečku ve hře. 

 

Autor: Marcela Navrátilová

 

Analýza

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.