Co je to VERMIKOMPOSTÉR?

Je to způsob, jak dětem názorně ukázat a vysvětlit, že ekologické zpracování domácích zbytků pomocí kalifornských žížal může sloužit jako přírodní "pochoutka".

Název školky: MŠ Hlubčická 89 , Krnov 79401
Krok: Plán činností
Téma: Odpady

O kompostování jsme se s dětmi zajímali už při tématu Jídlo, kdy jsme řešili, co se zbytky potravin, které děti nesní. Jedna z možností bylo krmení domácích zvířátek u paní, která bydlí nedaleko MŠ. To se dětem líbilo, ale ve školce žádné slepičky ani králíčky nemáme. Proto nás zaujalo doporučení paní auditorky z Ekoškoly, které se týkalo domácího biokompostu. A tak jsme si do Plánu činností k tématu Odpady naplánovali pořízení Vermikompostéru. Pro nás i pro děti je to úplná novinka, kterou jsme všichni přijali s nadšením. Po shlédnutí návodu "jak na to" na YouTube, jsme se s dětmi do toho pustili. Také jsme společně vyrobili pro rodiče informativní plakát, aby věděli, že to jsou "pracující" kalifornské žížaly, které zpracovávají bioodpad na kvalitní hnojivo neboli "žížalí čaj", kterým se zalévají pokojové nebo venkovní rostliny. Teď už si jenom přejeme, aby se žížalám u nás ve školce líbilo.

Kroky a témata Ekoškoly:

Nápad vznikl při zjišťování neboli Analýze tématu Jídlo, který navazuje na nové téma Odpady. Do Plánu činností jsme zahrnuli koupě vermikompostéru, který jsme společně s dětmi sestavili a vyrobili info-plakát. Nyní neustálým pozorování a krmením žížal, které děti nosí i z domácích zbytků, se těšíme na zhotovenou přírodní "pochoutku".

Odpady

Co je to VERMIKOMPOSTÉR?

Je to způsob, jak dětem názorně ukázat a vysvětlit, že ekologické zpracování domácích zbytků pomocí kalifornských žížal může sloužit jako přírodní "pochoutka".

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.