Co se děje v MŠ Čtyřlístek

Je libo do Pralesa nebo si upéct závin?

Název školky: MŠ Čtyřlístek Praha-Běchovice
Krok: Ekotým
Téma: EV ve výuce

Jak si děti užily environmentální výuku?
Děti z MŠ Čtyřlístek navštívily Ekocentrum Prales, rozlehlý areál bývalé okrasné školky a zahradnictví, které spolupracuje s centrem Tereza. Využívají zde různé ekologické programy pro výuku. Skleníky a záhony inspirovaly děti k založení vlastního jahodového záhonu.
Rodiče nabídli dětem sazenice jahod. Děti si je samy zasadily, aby v létě ochutnaly sladké jahůdky.

Berušky pečou zablečná závin
S dětmi chodíme na procházky a pozorujeme krásné jabloně v zahradách plných ovoce. Vidíme, co udělalo sluníčko, že i bez štětce a barev dovedlo krásně namalovat jablíčka.

Jablíčka ze zahrádek jsme si přinesli do třídy a poznávali jsme je všichni podle hmatu, vůně a chuti. Jablíčka voněla jinak, než ta z obchodu. Děti se rozhodly, že si společně upečeme jablečný závin. Všichni jsme se dali do práce, strouhali, krájeli a sypali jablíčka skořicí. To se nám moc líbilo. Zabalili jsme závin a dali péct do trouby ve třídě. Překvapila nás krásná skořicová vůně a všem moc chutnalo.

Pohádkové postavičky z přírodnin
Zahrada v naší mateřské školce se na podzim proměnila v kouzelné místo plné přírodnin. Připravili jsme v tomto duchu i podzimní soutěž o nejkrásnější postavičku z přírodnin. Děti společně s rodiči vyráběly pohádkovou postavu.

A tak nám do školky doputovala třeba Červená Karkulka s vlkem, čerti, Krysáci, Otesánek, Strašidýlko Emílek a nejrůznější bubáci a lesní skřítkové. Na výrobu postaviček děti použily nejrůznější větvičky, klacíky, kaštany, žaludy, šípky, ale také třeba mech a kůru.
Všechny výrobky jsme si ve školce vystavili a jejich malí tvůrci byli po zásluze odměněni diplomem a malým dárečkem ze dřeva

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.