Dejte o sobě vědět před vánoci

Vánoční čas skýtá mnoho možností jak dát o sobě vědět. Osvěta, Ekoškola a vánoční trhy. Máte pocit, že to k sobě nepatří? V MŠ kytička v Roudnici nad Labem nám ukázali, jak toto vše propojit.

Název školky: MŠ Kytička Roudnice nad Labem
Krok: Ekotým
Téma: Odpady

Na plánu vyrobit tašky z použitých triček jsme se dohodli s Ekotýmem již v říjnu. Během dalších měsíců, nám rodiče nosili použitá trika, ze kterých jsme následně tašky vyrobili. A dohodli jsme se také na prodeji na vánočních trzích v Roudnici.

A jak na to? Jednoduše... spodní díl trika, tzn. tam kde nejsou rukávy jsme sešili, něco jsme zvládli ve školce a zbytek nám sešila hodná babička Bohatcová. Následovalo zdobení - barvami na textil jsme natřeli razítko s logem naší školky Kytička a pak už jen obtiskli. Popruh jsme vytvořili ze zbytku látky (některá trička nešla na tašku použít, tak jsme je rozstříhali na pruhy a použili jako popruh) a děti je pokreslily fixami na textil, dle vlastní fantazie.

Popruh jsme pouze provlékli rukávy (jedním rukávem..minuli jsme otvor na hlavu..a druhým rukávem ven) a udělali uzel.

Trika s dlouhými rukávy jsme zanechali a pouze je svázali.

Děti práce velmi bavila a teď už se těší, co dobrého si v ní na další školkovou akci ponesou.

Výrobky jsme prodávali na vánočních trzích v KD Roudnice nad labem 9.12. 2017. Kromě prodeje jsme na trzích představili lidem z Roudnice i náš záměr - využití starých triček. Náš stánek měl  úspěch a lidé kupovali.

Těšíme se na každou další akci...

Autor: Pavla Hoppová

Odpady

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.