Den otevřené zahrady

Mezi podporující environmentální aktivity může být i zpřístupnění zahrady široké veřejnosti. My jsme zahradu zpřístupnili v neděli 7.6.2020 v rámci celorepublikové akce Víkend otevřených zahrad.

Název školky: Školička Kamarád Nové Veselí
Krok: EV ve výuce
Téma: Prostředí školy

Při analýze prostředí děti zjistily mnoho pozitivního. Máme velmi rozmanitou zahradu, především co do druhů rostlin, dřevin a stromů. Rovněž zjistily, že na ní žije mnoho živočichů. Také vybavení přírodními prvky je bohaté. Proto jsme pozvali nejen rodiče, ale i ostatní k poznávání naší zahrady. Připravili jsme ukázku vermikompostování, vaření bylinkového čaje a pečení chlebánků v naší hliněné peci. Největší zájem byl o vermikompostování, děti se zajímaly o žížalky, také je bavilo trhat si byliny na svůj čajík. Naši zahradu navštívilo cca 80 lidí, kterým byl při komentovaných prohlídkách zdůrazňován princip přírodních zahrad - ekologické hospodaření bez použití pesticidů, rozpustných hnojiv a rašeliny:) https://mskamaradnoveveseli.rajce.idnes.cz/Den_otevrene_zahrady_7._6._2020/

Prostředí školky

Den otevřené zahrady

My jsme zahradu zpřístupnili v neděli 7.6.2020 v rámci celorepublikové akce Víkend otevřených zahrad.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.