Domácí zdravé vaření

V MŠ Kytička Pardubice plnili úkoly z Plánu činností i v době karantény.

Název školky: MŠ Kytička
Krok: Plán činností
Téma: Jídlo a Svět

Jeden z úkolů Plánu činností v tématu Jídlo a svět byl: Vzájemná ochutnávka zdravých jídel z domova i ze školky s výměnou receptů. Tento úkol jsme chtěli s rodiči uskutečnit na závěrečné letní, zahradní slavnosti.

V době karantény a uzavření MŠ jsme již věděli, že se tato akce neuskuteční a bylo nám to líto. Proto jsme vyhlásili výzvu pro rodiče a děti DOMÁCÍ ZDRAVÉ VAŘENÍ. Děti s rodiči doma uvařili jejich oblíbené zdravé jídlo a poslali nám recept a foto. Vše jsme uveřejnili na webu a facebooku školky, a dokonce vznikla i kuchařka, na kterou se můžete podívat. V době koronavirové jsme nakonec neřešili důsledně zdravé vaření, ale aktivitu a chuť dětí a rodičů spolupracovat, tak jsou v kuchařce zařazeny všechny recepty, které jsme dostali.

Sepsala: Ilona Rozlivková

Kuchařka ke stažení zde:https://eko-skolky.cz/_files/portfolio-files/14193547_domc-zdrav-vaenrecepty-od-dt-a-rodi-11.pdf

 

Jídlo Dokument

Domácí zdravé vaření

V MŠ Kytička Pardubice plnili úkoly z Plánu činností i v době karantény

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.