Ekokodex vyrobený z odpadového materiálu

Jak jsme vylepšovali, rozšiřovali a měnili grafickou podobu Ekokodexu.

Název školky: MŠ Kytička Pardubice, Gebauerova 1691
Krok: Ekokodex
Téma: Prostředí školy

Rozhodli jsme se, že změníme náš stávající Ekokodex. Na schůzce Ekotýmu jsme se radili, jaká pravidla bychom chtěli přidat, nebo obměnit, abychom se v naší školce všichni chovali ještě lépe. Také jsme se domluvili, že změníme jeho grafickou podobu. Měli jsme plno nápadů, které jsme si zakreslovali. Ze všech nápadů jsme potom vytvořili konečnou podobu. Ekokodex je vyrobený z odpadového materiálu(kartony, víčka, plata od vajec, staré kolíčky na prádlo) a znázorňuje naši MŠ Kytička. Pravidla nakreslili předškoláci, aby je podle obrázků každý poznal. Připevnili jsme je na kolíčky, abychom je mohli zase v případě potřeby změnit. Děti z Ekotýmu ve své třídě představily nový Ekokodex ostatním. Je vystavený ve všech třídách, na naší ekonástěnce, webu a facebooku školky. Všichni ho máme pořád na očích a snažíme se dodržovat všechna pravidla, která jsme si vytvořili.

Kroky a témata Ekoškoly:
Analýzou jsme zjistili, že nám nevyhovuje stávající Ekokodex. Naplánovali jsme vytvoření nového a po jeho zhotovení jsme o něm všechny informovali.

Ekokodex

Ekokodex vyrobený z odpadového materiálu

Jak jsme vylepšovali, rozšiřovali a měnili grafickou podobu Ekokodexu.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.