Ekonápady z Mateřídoušky

Chceme se podělit o příklady dobré praxe v naší MŠ, které realizujeme a zapojujeme do nich děti i rodičovskou veřejnost.

Název školky: MŠ Mateřídouška, Frýdek-Místek
Téma: EV ve výuce

Chceme se podělit o příklady dobré praxe v naší MŠ, které realizujeme a zapojujeme do nich děti i rodičovskou veřejnost.

- Piktogramy pro úsporu vody a elektrické energie (nakresleny dětmi a rozmístěny u umývadel a         vypínačů), týká se všech prostorů MŠ. 
- Krabice nápadů – zapojení rodičů a dětí svými nápady, které bychom mohli společně zrealizovat   (prostředí, energie, zahrada apod.)
- Ekologické okénko – informace pro rodiče např. jak šetrně uklízet domácnost (Vánoční úklid bez chemie),    jak zmírnit zátěž na životní prostředí úsporným mytím nádobí nebo praní prádla, snižování spotřeby vody     v domácnosti.
- Zapojení rodičů do aktivit MŠ – společný úklid školní zahrady (jaro, podzim), příprava a realizace akce   Cesta za pokladem, aktivní účast rodičů na tvořivých dílnách (tvoření z přírodního a recyklovatelného   materiálu), Podzimní uspávání broučků spojené s oslavou týdne Ekoškol. 

autor: učitelky MŠ Mateřídouška

EV ve výuce

Ekonápady z Mateřídoušky

Nabízíme několik nápadů do Ekoškoly.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.