Ekoschůzky s novou pomůckou

Během ekoschůzek na zahradě MŠ jsme zjistili, že nemáme kam umístit informace o Ekoškole. Tak vznikl nápad vytvořit si společně nového pomocníka- přenosnou nástěnku.

Název školky: MŠ Mokrá-Horákov
Krok: Šetrný spotřebitel
Téma: Ekotým

Během covidových opatření jsme se častěji setkávali s malým i velkým Ekotýmem na školní zahradě. Protože na zahradě nemáme žádnou vhodnou plochu na využití prezentace výsledků činností Ekoškoly, zapisování úkolů, plánování, vyrobily jsme si s dětmi přenosnou nástěnku. Nástěnka vznikla z jedné velké papírové krabice, která se ocitla ve školce. Děti z Ekotýmu krabici popsaly, vyzdobily a sami si ji před každou schůzkou chystají. Tato přenosná ekologická nástěnka se stala součástí každé naší schůzky, jak venku, tak v prostorách MŠ. Využíváme i to, že se dovnitř krabice dá ukrýt většina praktického materiálu, který na schůzkách používáme (papíry, tužky, metodický materiál, značky s rolemi, zápisy). Vše teď máme rychle po ruce :-).

Mgr. Jitka Novotná

MŠ Mokrá Horákov - nová nástěnky

Přenosná nástěnka - nový pomocník na schůzkách

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.