Jablečný čaj

Hledali jsme možnost, jak ochutit vodu a na základě receptu, který děti samy objevily v dětském časopise jsme si společně uvařili jablečný čaj.

Název školky: MŠ Sluníčko Krupka
Krok: Sledování a vyhodnocování

Pitnou vodu mají děti běžně k dispozici, vzhledem k dodržování pitného režimu. Každému však čistá voda není po chuti. Děti vymyslely, že bychom vodu mohli dochutit přírodním sladidlem (pomerančem, citrónem, jablkem, mátou). Děti si našly v časopise" Báječná školka ", recept na jablíčkový čaj, který jsme si také společně uvařili. Poprosily paní kuchařku o slupky ze čtyř jablek, skořici, hřebíček, citrón a med. Pomocí hrnků odměřily do připraveného hrnce 1 litr pitné vody. Připravené suroviny děti nejprve očichaly, následně je přidaly do hrnce s vodou a za dozoru paní učitelky vařily na přenosném plotýnkovém, elektrickém vařiči. Nakonec dochutily citrónem a medem. Čaj si pomocí naběračky nalily do hrnečků a společně vypily.

Dosáhli jsme toho, že si děti uvědomily, co všechno je potřeba ke vzniku konkrétního čaje (voda, elektřina, suroviny). Zjistily jsme, že slupky jablek, pod kterými je nejvíc vitamínů se nemusí vyhazovat, ale dají se ještě zužitkovat.

Vaření čaje byla pro nás příjemná hra a zábava, kterou si do budoucna zopakujeme.

Autor: Jana Dudová, Šárka Patzinová

Sledování a vyhodnocování

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.