Jak informovat o Ekoškole?

Nezapomínejte o Ekoškole informovat. Pro nás to byl jeden z nejhůře uchopitelných kroků. Zkuste oslovit někoho ze zaměstnanců, rodičů či přátel, kdo by si vzal informování na starost.

Název školky: Ekoškolka Rozárka
Krok: Informování a spolupráce

V loňském roce jsme se Ekoškole v naší školce často věnovali, ale už jsme neměli čas vše fotit, zaznamenávat a informovat o aktivitách rodiče a ostatní zaměstnance školky. Ve zpětných vazbách se potom objevilo, že rodiče o Ekoškole nic nevědí. Mrzelo nás to, ale koordinátor Ekoškoly s ostatními povinnostmi už čas na pořádné informování hledal těžko. Co s tím? My jsme tento zádrhel vyřešili zapojením naší finanční manažerky Pavly, která v branické pobočce tráví hodně času a velkou část dne pracuje na počítači - a rázem bylo po problému. Začala více fotit,  psát články, vytvořila ve spolupráci s rodiči samostatnou nástěnku na Ekoškolu. Fotografie začala dávat na náš facebook a postupem času se z tohoto alba stává nejoblíbenější ze všech našich alb. Na webových stránkách školky věnujeme Ekoškole samostatnou sekci, kde jsou všechny informace snadno dohledatelné. A jakého spojence máte na informování vy? Hospodářku, paní uklizečku, tatínka, pracujícího ve velké firmě, který chce dělat něco smysluplného, maminku na mateřské? Najděte i vy svého nečekaného spojence! 

Autor: Lucie Sovová a a Pavla Hejdová

Informování a spolupráce

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.