Jak jsme vytvářeli nový Ekokodex

Po dvou letech fungování Ekokodexu jsme se rozhodli spolu s dětmi vytvořit nový eEkokodex, aby si jeho vytváření všechny děti prožily a upevnily si tak naše ekologická pravidla.

Název školky: Masarykova základní škola a mateřská škola Melč
Krok: Ekokodex
Téma: Ekokodex

Od začátku září 2018 jsme společně s dětmi v rámci programu Ekoškola vytvářeli nový Ekokodex. Ze všeho nejdříve jsme se všichni společně ve třídě Broučků radili, jakou podobu bude mít, děti kreslily návrhy a hlasovaly pro vítěze. Vítězný návrh v podobě duhy jsme podrobněji rozpracovali s ekotýmem na samostatné schůzce a pustili se do výroby, která se skládala z několika etap. Jako první jsme vyrobili a vymalovali duhu temperovými barvami a válečkem. Poté jsme výtvarně ozdobili okraje kapiček tupováním houbičkou a vodovými barvami. Nakonec jsme  vybarvili obrázky pravidel, jejichž podobu děti navrhly a paní učitelka nakreslila tak, aby pravidla byla všem srozumitelná. Naši hymnu ekoškolky, kterou pravidelně zpíváme a všechny děti ji dobře znají,  jsme zapsali do barevných mráčků spolu s vysvětlením podrobných pravidel pro rodiče. Ekokodex jsme si nalepili na stěnu do třídy tak, aby jej dobře viděly nejen děti, ale i rodiče. Navíc jsme ekokodex  vyfotili a zvětšili na nástěnku v šatně, aby byl přístupný všem návštěvníkům naší mateřské školy.

Autor: Bc. Lucie Zálešáková

Ekokodex

MŠ Melč - nový Ekokodex

Revize Ekokodexu po 2 letech

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.