Jak jsme zjišťovali kolik jídla se v naší MŠ vyhodí

V naší MŠ jsme se v rámci tématu Jídlo rozhodli s dětmi zjistit, kolik jídla se v každém oddělení denně vyhodí. Celý týden děti jídlo poctivě vážily a zapisovaly. V pátek jsme zjistili, že nejméně plýtvají jídlem děti z oddělení Berušek.

Název školky: ZŠ a MŠ Holice Náves Svobody 41 Olomouc - Holice 77900
Téma: Jídlo

Naše školka se v letošním roce zabývá tématem Jídlo. Rozhodli jsme se proto s dětmi  zjistit, kolik jídla se denně v naší MŠ vyhodí a kam tyto zbytky putují. Celý týden děti z oddělení Motýlků zbytky jídla poctivě vážily a výsledky zapisovaly. Ukázalo se, že nejméně plýtvá jídlem oddělení Berušek. A co dál? Jak předcházet plýtvání jídlem ?  Domluvili jsme se, že si děti budou svačiny mazat samy a budou si  brát tolik jídla kolik sní. Stanovili jsme si cíl - mazání svačin dětmi 1 x týdně a nalévání polévky dětmi z oddělení předškoláků  - Koťátek. Děti se ještě dozvěděly, že zbytky jídla jsou odváženy paní z místní části Holice. Zbytky slouží jako potrava pro užitková zvířata. 

Autor: Mgr. Kateřina Šporiková

Jídlo

MŠ Holice - Jídlo

Jak jsme zjišťovali kolik jídla se v naší MŠ vyhodí

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.