Kam s ním?

Hravou formou se učí děti třídit odpad.

Název školky: Mateřská škola Štítná nad Vláří
Téma: Odpady

Co jsme dělali a proč:Hravou formou se učíme  třídit odpad. Projekt reaguje na současnou situaci stále se zvyšující množství odpadků, s důrazem správně je třídit.
Jak: Děti si po svačince vyrobily z ruliček od toaletního papíru zvířátko, které mají nejraději. Druhý den se hrály se zvířátky, že jdou na výlet do lesa, kde se kočička pořezala o rozbitý, pohozený  pohárek. Tady začíná příběh o odpadech-kam s ním?  Děti třídily odpadky na barevné papíry podle druhu materiálu (rozbitou skleničku na zelený,...) Hra končí roztříděním všech odpadků a odvezení do šatny dětí, kde byly vystaveny pro rodiče.
Na projektu se podílely všechny pracovnice a rodiče. Materiální zabezpečení zajistila paní ředitelka, školnice, uklízečka, kuchařka - vynášení košů s dětmi. Rodiče hledali informace o odpadech a pomáhali dětem tvořit z odpadového materiálu, pomůcky, hračky a výrobky na výzdobu třídy. Dosáhly jsme, že si děti hrají z odpadovým materiálem, samostatně tvoří. Děti ví, jakou barvu mají kontejnery a jak třídit. Ví, kde jsou ve vesnici kontejnery na třídění odpadu. Nepovedlo se nám ještě zajistit dostatečné množství košů na třídění z časových důvodů. Plánujeme omezit tvorbu odpadu. 
Rada: spolupracovat, dobře naplánovat činnosti a aktivity a hledat společně odpovědi.

 

Autor: Anna Lysáková
          

 

Odpady

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.