Když se daří, tak se daří.

Naše děti z EKOtýmu nejsou žádní sobci, proto, když uvažovaly nad tím, co bychom tady u nás mohly vylepšit, myslely u toho i na zvířátka. Při práci na zahradě nám pomáhali i rodiče z EKOtýmu a byla u toho legrace.

Název školky: ZŠ a MŠ Zelená, Havířov – Životice
Krok: Sledování a vyhodnocování
Téma: Prostředí školy

Rozhodli vytvořit bylinkový záhon (máta, meduňka, oregano, levandule, tymián, pažitka). S dětmi jsme si povídali o význam květů pro hmyz, a tom jak můžeme bylinky využít do čajů a šťáv, nebona ochucení vody. Vysázeli jsme buxusový živý plot, protože potřebujeme více zeleně pro školkovou zahradu. Dále jsme postavili hmyzí domeček, vyplnili ho různorodými přírodninami u toho se děti dozvěděli, jaký jevýznam domečku pro množení hmyzu. Roh zahrady nám zdobí ekologická informační tabule s informace o tom jak dlouho se v přírodě rozkládá různý odpad. Tabule je umístěná na viditelném místě pro všechny kolemjdoucí. Na vzrostlé stromy na zahradě jsme umístili krásné ručně vyráběné budky pro kosy a špačky. Podílel se na tom celý EKOtým i s rodiči. Úkoly a materiály se rozdělili mezi děti a rodiče EKOtýmu. Dosáhli jsme toho, že jsme udělali lepší podmínky nejen zvířátkům na naší školkovské zahradě. Do budoucna máme v plánu vrbový tunel, pocitový chodníček a "hroudu" z hlíny.

Radya doporučení ostatním: Chce to klid, trpělivost a hlavně šikovný EKOtým.

Autor: Nikol Symonová

Sledování a vyhodnocování

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.