Klauni všude, kam se podíváš

V tomto projektu, jsme se s dětmi zabývali tématem odpady. Využití odpadového materiálu ve výtvarných činnostech. Tvoření z odpadového materiálu je pro děti velmi zábavné a také poučné.

Název školky: MŠ Pastelka, Švermova 100 Liberec
Krok: EV ve výuce
Téma: Odpady

Do naší školky Pastelka se pomalu blížil Karneval a tak jsme se s dětmi rozhodly, že si uděláme veselé klauny, které nám vyzdobí celou školku a tím nám vytvoří krásnou atmosféru Karnevalu.  Náš dětský Ekotým s paní učitelkou přemýšlel, jak a z čeho klauny vytvořit. Na výběr bylo z mnoha materiálů, které u nás ve školce máme. Dětská fantazie byla velmi kreativní, ale nakonec jsme společně vybrali velké role od papírů, které nám dala maminka jednoho chlapečka. Musím říci, že maminka je velmi hodná, protože nás zásobuje mnoha zajímavými věcmi, ze kterých s dětmi rádi tvoříme, a nic nás to nestojí. Jen úsměv na tváři. 

Náš nápad tvoření klaunů, jsme hned realizovali. Nejprve jsme zkoušeli, co se s rolemi dá všechno dělat. Děti vymýšlely různé nápady, například si z role utvořily dalekohled a pozorovaly přírodu, nebo zkoušely přes role pouštět různé přírodniny (písek, kamínky, dřevo). Vše co děti napadlo, jsme vyzkoušely, a proto jsme u toho zažili mnoho legrace. Samotné tvoření bylo velmi zábavné a z klaunů měli všichni velkou radost a to především jejich tvůrci (děti). Karneval jsme si s dětmi velmi užili a děti se už nemohou dočkat na dalšího tvoření.

Rada: Děti z odpadového materiálu tvoří velmi rády a nad jejich nápady někdy zůstává rozum stát. A proto je důležité v dětech rozvíjet jejich fantazii a nabídnout jim dostatečný prostor k její realizaci. 

Autor: Bc. Dana Krajczyová

Odpady

MŠ Pastelka - klauni

Tvoření z odpadového materiálu

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.