Malí zahradníci

Děti, v rámci plnění úkolů z Plánu činností sadily do záhonů různé semínka a sazenice. Nyní se o ně pečlivě starají a čekají, až budou moci sklízet a připravit z nich něco dobrého.

Název školky: Mateřská škola Mateřídouška
Krok: EV ve výuce
Téma: Jídlo a Svět

Náš úkol zněl jasně - zasadíme do záhonků na zahradě školky více plodin, abychom si z nich mohli něco dobrého uvařit.
V loňském roce se nám na zahrádce MŠ urodily brambory, které jsme společně s dětmi upekli, pochutnali jsme si na jahodách a dařilo se i okrasným dýním, ze kterých děti vytvořily strašáky.
Letos jsme se rozhodli naší zahrádku ještě více obohatit.
Prvním úkolem bylo sehnat semínka či sazeničky a zasadit je. S tím nám pomohli rodiče, kteří nám semínka ochotně přinesli. Pak jsme už společně s dětmi připravili záhony a děti začaly sázet. Zasadily jahody, brambory, hrášek, kedlubnu, červenou řepu, ředkvičky a za okny ještě máme připravená rajčata. Děti se teď o záhonky poctivě starají. Zalévají, plejí. Teď už jen doufáme, že nám bude přát počasí a bude svítit slunce. Snad občas spadne i pár kapek dešťové vody, abychom s dětmi nemuseli každý den zalévat a šetřili tak vodou.
Děti z naší sídlištní školky jsou při práci na zahrádce nadšené a velmi je to baví. Nejen, že vidí, jak rostliny rostou, dovídají se, co je vše potřeba udělat, aby rostlina vyrostla a my mohli sklízet, ale také pozorují život v hlíně.
Jakmile nám rostliny dozrají, společně s dětmi je sklidíme a pokud nám dovolí situace, uspořádáme společnou akci i pro rodiče a uvaříme si něco dobrého.

Kroky a témata Ekoškoly:
I když jsme v loňském roce s dětmi pěstovali některé rostliny a v analýze tématu "Jídlo a svět" jsme zaznačili tuto otázku jako silnou stránku naší školky, s dětmi jsme se domluvili, že bychom chtěli tuto oblast ještě posílit. A proto jsme si jako cíl Plánu činností dali právě pěstování více rostlin. Nyní plníme jednotlivé úkoly a těšíme se, až budeme sklízet.

EV ve výuce

Malí zahradníci

Děti, v rámci plnění úkolů z Plánu činností sadily do záhonů různé semínka a sazenice. Nyní se o ně pečlivě starají a čekají, až budou moci sklízet a připravit z nich něco dobrého.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.