MŠ Markušova a Dubnova se připojují k oslavám Dnů Ekoškol

Setkání všech tříd v barevných tričkách podle barevbEkoškolích témat bylo vskutku silným radostným emotivním zážitkem.

Název školky: MŠ Markušova
Krok: Světový den Ekoškol
Téma: Informování a spolupráce

Ekoškola Markušova a Dubnova oslavila Den Ekoškol.
7. 11. 2019 se ze všech tříd ozýval smích a vzduchem byla cítit radostná atmosféra.
Proč?
Slavilo se!

Opět po roce jsme si připomněli, že jsme součástí veliké nedoškolí rodiny. Děti byly sladěny do barevných triček, podle barev ekoškolích jablíček. Modrá barva symbolizovala téma vodu, žlutá barva symbolizovala odpady, červená jídlo a zelená prostředí. Ráno děti trávily čas ve svých třídách. Dopolední program byl pestrý. Zpívalo se, sestavovaly se konstruktivní stavebnice, hrály se hry s ekologickou aktivitou. Ani polytechnika nezůstalapozadu. Vyrobily si dřevěný rámeček, zkusily si řezat pilkou a prohlédly si pracovní nářadí. Po svačině se uskutečnilo společné setkání všech dětí. V jedné třídě se tak během okamžiku objevila nádherná barevná mozaika dětských tváří. S papírovými barevnými jablíčky přednášely sloky z básničky, kterou složila o Ekoškole členka dospělého ekotýmu. Jablíčka vhodily do barevných kyblíčků: ,,Ptáte se, co s nimi?“ Čekají na setkání dětského ekotýmu, který zavzpomíná na oslavu. Společně je nalepí na veliký strom, který poputuje z jedné do druhé třídy. Děti budou mít možnost hledat své jablíčko a strom bude stálou vzpomínkou na tento den společného barevného setkání.
Sladkou tečkou na závěr bylo připravené zdravé vitamínové občerstvení od milých kuchařek, které se s láskou starají a naše chuťové buňky.

 

Světový den Ekoškol

Světový den Ekoškol

Ekoškola Markušova a Dubnova oslavila Den Ekoškol.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.