Naše školní zahrada

Na podzim jsme vytvořili při schůzkách našeho Ekotýmu bylinkovou zahrádku, domeček pro ježka a hmyzí hotel.

Název školky: Základní škola a mateřská škola Lukavice 538 21 p. Slatiňany
Krok: Plán činností
Téma: Prostředí školy

Naším úkolem bylo vytvořit několik zajímaných stanovišť na naší školní zahradě. Na podzim jsme vytvořili při schůzkách našeho ekotýmu bylinkovou zahrádku, domeček pro ježka a hmyzí hotel.

Po prohlídce naší školní zahrady jsme se rozhodli vytvořit několik stanovišť. Rozhodli jsme se pro bylinkovou zahrádku, ježčí domeček a hmyzí hotel. Účelem bylinkové zahrádky bude poznávání jednotlivých rostlinek a použití bylinek při přípravě zdravých pokrmů. Ježčí domeček bude pro ježka, kterého jsme v loni našli spícího pod spadaným listím. Hmyzí domeček bude sloužit k pozorování drobných hmyzích obyvatel naší zahrady v příštím roce. 
Pro bylinkovou zahradu jsme si vybrali vhodný pozemek, který jsme zryli, odstranili jsme plevel a záhon urovnali. Při další schůzce jsme vysadili rostliny, které nám donesli rodiče dětí z ekotýmu. Rostliny jsme pořádně zalili a označili jmenovkami, které jsme vyrobili při keramické dílně.
Na ježčí domeček jsme sbírali listí po celé školní zahradě, na vlastní obydlí jsme použili dřevěnou bedýnku. Listím zakrytá bedýnka čeká na svého obyvatele. Je označena také keramickou destičkou, aly nikdo ježka ze zimního spánku nerušil.
Hmyzí hotel jsme zhotovili ze staré dřevěné stavebnice, zaplněná stavebnice přírodním materiálem čeká na své nové využití.
Podařila se nám vytvořit tři zastavení na naší školní zahradě, které slouží dětem i široké veřejnosti.

Autor: Martina Doležalová

Plán činností

MS Lukavice - Plán činností a prostředí školy

Naším úkolem bylo vytvořit několik zajímaných stanovišť na naší školní zahradě. Na podzim jsme vytvořili při schůzkách našeho ekotýmu bylinkovou zahrádku, domeček pro ježka a hmyzí hotel.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.