Perníčky a Fairtrade káva

V rámci kroku informování jsme se zabývali Fairtrade certifikátem. Koupili jsme kávu s označením Fairtradem kterou jsme podávali, společně s perníčky, které jsme upekli s dětmi z Bio mouky a s perníkovým kořením od české bio firmy.

Název školky: ZŠ a MŠ Tečovice
Krok: Jídlo a svět
Téma: Informování a spolupráce

Rozhodli jsme se informovat o Fairtrade značce. Dělali jsme to z důvodů větší informovanosti rodičů a kolegů. Bohužel málo kdo ví, co Fairtrade znamená. S dětským Ekotýmem jsme vymalovali znak Fairtrade a poté jsme to sdělili i ostatním dětem ve třídě. Podíleli se na tom děti a učitelé z jedné třídy. Dosáhli jsme snad toho, že nyní rodiče, kteří se dostavili, si odnesou alespoň ten znak v hlavě a občas si při nákupech rozmyslí, co koupí. Ukázali jsme, že můžeme péct i z jiné mouky, než z bíle a přitom je to dobré. Rodiče se ptali na recept. Do budoucna bude nutné zlepšit celkovou prezentaci, udělat více aktivit a hlavně se toho nebát, nic není chybou a aspoň se naučíte něco nového. 

autor: Anna Drabová

Perníčky a Fairtrade káva

Rozhodli jsme se rodičům a dětem představit Fairtrade značku.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.