Pokračování ptačí hodinky, vyrábíme modely ptáčků

Po zapojení do projektu Ptačí hodinka, (ČSO ) se nám nechtělo ukončit téma "Kdo se potká u krmítka" a napadlo nás zpracovat starý papír, noviny a další odpadový materiál k výrobě "ptáků - papíráků".

Název školky: MŠ Pohádka Planá nad Lužnicí
Krok: Prostředí školy
Téma: EV ve výuce

Při výrobě ptáčků děti pilně mačkaly starý pomalovaný papír nebo noviny, dobarvovaly kde bylo potřeba, dělaly popisky k jednotlivým ptáčkům. Naše papíráky jsme společně porovnávali s obrázky z encyklopedií. Při sypání do krmítek, jsme zjistili, že po zimě bude potřeba krmítka opravit, aby mohla sloužit další sezonu. Za svůj úkol si opravu krmítek vzala třída U Rákosníčka. 
Do budoucna máme v plánu vytvořit Atlas ptáků naší školní zahrady a nástěnný kalendář, který budou mít možnost zakoupit návštěvníci Jarní výstavy.

Na naší školní zahradě je větší množství krmítek, které vyrobili rodiče se svými dětmi v předešlých letech. Do krmítek pravidelně každou zimu sypeme, děláme různé pochoutky pro ptáčky, kterými zdobíme stromy na naší zahradě. Již třetím rokem jsme se aktivně společně s rodiči zapojili do sčítání ptáků na krmítku (Ptačí hodinka). Všechny třídy mají do výuky v tomto období zařazený týdenní nebo 14denní tematický blok, ve kterém se věnují poznávání opeřenců a tím, jak my jim můžeme v zimním období pomáhat. 

Bc.Vendula Moravová

MŠ Planá nad Lužnicí - Ptačí hodinka

Modely ptáků a šišky s krmením na zimu

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.