První seznámení rodičů s Ekoškolou

Na podzim se poprve setkali rodiče a děti s programem Ekoškoly. Zažili pohybové hrátky na zahradě MŠ a také první podzimní tvořivou dílnu.

Název školky: Mateřská škola Tylovice 1877, Rožnov pod Radhoštěm
Krok: Informování a spolupráce
Téma: Odpad

Letos do mateřské školy nastoupila víc než polovina nových dětí. Přemýšleli jsme, jak nejlépe seznámit nové děti i rodiče s tím, co je to Ekoškola, že to není jen o třídění odpadu. Připravili jsme fórum k Ekoškolce a touto akcí jsme se pokusili vtáhnout nové děti a rodiče do projektu.
S dětmi z Ekotýmu jsme vybrali prezentační archy z minulých let ke všem čtyřem tématům a připevnili jsme k nim otázky z analýzy. Tyto archy s fotografiemi a popisky činností jsme vyvěsili po celé třídě. Téma jídlo si vzala na starosti paní kuchařka, téma odpady naše školnice, prostředí a vodu paní učitelky, u každého tématu byl stoleček, na který zapisovaly návrhy rodičů a dětí.
Setkání zahájila koordinátorka s pomocí prezentace z Terezy, představila Sedm kroků vypracovaných dětmi, potom již děti rozdaly smajlíky a všichni si zapojili do hodnocení aktivit, které jsme dělali a lepili smajlíky, co se jim líbí a co by chtěli udělat znovu. Přišlo hodně rodičů, prarodičů, a tak bylo rušno, panovala velice příjemná atmosféra.
Kdo si prohlédl prezentace, mohl si jít na naši zahradu zasportovat na čtyřech stanovištích a v "Zelené učebně" byla připravena tvořivá dílna. Tvořili se ježečci (ježka máme v logu školky), rozdávaly se tašky na třídění odpadů a diskutovalo se pod zelenou vlajkou Ekoškolky.
Na závěr jsme seznámili děti a rodiče s výsledkem - budeme se letos věnovat ODPADŮM.

autor: Edita Votrubová

Informování a spolupráce

MŠ Tylovice - první seznámení

První podzimní setkání dětí a rodičů. Fórum JÍDLO-ODPADY-PROSTŘEDÍ-VODA

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.