První úspěch v programu Ekoškolky

S dětmi jsme se rozhodli zkrášlit naši školku a jaké bylo překvapení, když děti zjistily, že ne vše se musí kupovat, ale že mohou mnohé i samy vytvořit.

Název školky: MŠ Josefův Důl
Krok: Prostředí školy

Po první schůzce Ekotýmu, kdy jsme si odhlasovali téma Prostředí, jsme se s dětmi v odděleních v diskuzních kruzích pustili do návrhů, jak tu naši školičku zkrášlit, a že těch návrhů bylo opravdu hodně... Ale postupně jsme zjišťovali, že něco vymyslet je daleko snažší, než to realizovat, a tak jsme museli nápady přehodnotit...
Teď napoprvé bylo velice znát, že děti něco vymyslí, ale o realizaci se už nikdy moc starat nemusely, nejjednodušší je přeci věci koupit... a jaké bylo překvapení, ale naštěstí i nadšení a radost, že to jde i jinak.
Na konec jsme si odhlasovali výzdobu třídy obrázky. Nejvíc nás zaměstnalo vymýšlení rámečků. Naštěstí máme všude kolem sebe stromy a tak padla volba na větvičky. Tady jsme museli oslovit tatínky, aby s tímto úkolem dětem pomohli. Tatínci pomohli rádi a myslím, že by jich rádo pomohlo i víc, ale ne všechny děti si tento úkol zvládly zapamatovat a tatínky doma o pomoc požádat. Větvičky jsme položili na topení a nechali je proschnout, teď bylo důležité vymyslet pěknou kresbu. I to se podařilo, každý nakreslil a namaloval co má rád nebo co by si přál. S výrobou rámečků musela pomoci paní učitelka, ale děti ji sledovaly bedlivým okem a podávaly vše potřebné. Pak už jsme jen procházeli oddělení a hledali ta správná místa, kam obrázky pověsíme.
Velký potlesk a vyzdobená třída je naší odměnou...

 

Prostředí školky

První úspěch v programu Ekoškolky

S dětmi jsme se rozhodli vyzdobit školku a poznali jsme, že ne vše se musí kupovat a jde to i vyrobit.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.