Putování s ježkem

Ekokodex nám každý den pomáhá dětem připomínat pravidla a dohody, na kterých jsme se společně domluvili.

Název školky: Putování s ježkem
Krok: Ekokodex
Téma: Prostředí školy

V loňském školním roce jsme k pravidlům ve třídách ke všemu, co souviselo s Ekoškolkou a programy, které jsme dělali, dali ježečka. Mysleli jsme si, že nepotřebujeme vytvářet nová pravidla, ale po roce jsme názor změnili. Letos v září jsme udělali výstavku s obrázky a fotografiemi z toho, co jsme dělali a vytvořili nová pravidla = Ekokodex. Připomněli jsme dětem, jak lepily ježečky na odpadkové koše, obrázky v umývárně (šetříme vodou), jak jsme netrhali květiny a starali se o šneky a pakobylky přímo v MŠ. Společně jsme zhodnotili obrázky kolem ježků a na nových pravidlech se domluvili.


Naše rada jinému koordinátorovi
Už v prvním roce bychom postupně přikreslovali piktogramy; ty stávající budeme průběžně vylepšovat, vyměňovat a hlavně sledovat, jak se dohody dodržují. V malé třídě se dětem nedaří šetřit vodou; čvachtání milují a nevíme, jaké pravidlo by tomu zabránilo.

Prostředí školky

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.