Schůzka velkého Ekotýmu - Hodnocení plánu a Ekokodex

Sešli jsme se zhodnotit plán, co se podařilo a nepodařilo. Děti předpěstovaly do nových truhlíků rostlinky a rodiče přinesli sazenice. Domluvili jsme se na vydávání zpravodaje Ekočtyřlístek.

Název školky: MŠ Čtyřlístek Běchovice
Krok: Jídlo a svět
Téma: Ekotým

Ve středu 28. 4. se sešli zástupci rodičů s dětmi a paní učitelky z MŠ na schůzce velkého Ekotýmu. Cílem naší schůzky bylo zhodnotit plán – co se podařilo x nepodařilo a domluvit se, co si vypěstujeme na zahradě. Po malém občerstvení jsme si povídali o tom, proč jsou vlastní vypěstované potraviny lepší, naplánovali pěstitelské práce – kdo, co bude dělat, čím, za kolik a kdy. Děti si ve školce předpěstovaly rostlinky hrášku, špenátu, slunečnic. Rodiče po prohlédnutí truhlíků přislíbili bylinky, sazenice rajčat, salátu, kedluben, jahod, malin a letniček. Jeden tatínek se nabídl, že přiveze vozík se zeminou, a i ostatní rodiče nám věnovali pytle s kompostovanou hlínou.
Také jsme tvořili Ekokodex, představili témata rodičům a návrh Ekokodexu. Zopakovali jsme si 7 kroků Ekoškoly. 
Rozhodli jsme se založit zpravodaj „Ekočtyřlístek“ – o čem bude, kdo bude dávat příspěvky, sestavovat konečnou podobu, kdy vyjde.  
Zahráli jsme si s dětmi hru Kompot a hru na téma ovocné stromy, řekli si nápady a tipy a v závěru si domluvili termín dalšího setkání malého i velkého Ekotýmu.
Děti velmi pěkně spolupracovaly a byly zaujaté. Těšily se, co vše zítra přinesou a co bychom si na zahrádce ještě mohli vše udělat. 

MŠ Čtyřlístek Běchovice

MŠ Čtyřlístek Běchovice - Schůzka Ekotýmu

Schůzka Ekotýmu

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.