Šijeme kamarády skřítka Odpadlíčka

Odpadlíček je takový náš eko-kamarád, který nás provádí ekoškolkou. O víkendech jezdí na výlety s rodiči i dětmi a zažívá spoustu dobrodružství, které rodiče zapisují do památníčku i s fotkami.

Název školky: ZŠ a MŠ Povrly
Krok: Plán činností

Díky Odpadlíčkovi se děti ve školce nenásilnou formou učí spoustu zajímavostí ze světa odpadu. A přál si kamarády.Vlastně si je přály hlavně děti. Dokonce i do dopisů pro Ježíška se přání „mít vlastního skřítka Odpadlíčka“ promítlo.
Správného Odpadlíčka však nenosí Ježíšek. Správný Odpadlíček je vyrobený z toho, co dům dá. Vyrobený vlastníma rukama. Vlastním úsilím. A tak jsme tvořili. Krásné látky, stužky, knoflíky, pentličky, nitě, bavlnky. Šikovné ruce maminek, tatínků a dětí. Fantazie a kreativita. Šicí stroje. A už není pouze jeden Odpadlíček, ale celá parta. Jedna z dalších povedených tvořivých akcí nebyla tentokrát směřována pouze na děti, ale také na šikovné rodiče, kterých máme v Povrlech opravdu hodně. Někteří z nás zasedli k šicímu stroji po dlouhé době nebo zcela poprvé. Dne 4. března 2019 se tak ze starých zbytků a látek narodilo mnoho nových a originálních hraček. Co kus to unikát.
V dnešní "spokojené době" dětem často nic nechybí. Pokojíčky mají plné hraček z hračkářství. Často hozených někde v koutě. Právě díky tomu, že děti mohly být u procesu vzniku, vymýšlely jak bude jejich skřítek vypadat, stříhaly látky, přišívaly knoflíčky... a díky tomu, že TOUŽILY po tom mít svého Odpadlíčka poměrně dlouhou dobu, má nyní hračka v jejich srdíčku výhradní místo. Ostatně potvrdili to hlavně rodiče, jejichž reakce na šicí díličku byly velmi milé a pochvalné. 

autor: Kateřina Trsková

Plán činností

Šijeme kamarády skřítka Odpadlíčka

Děti se prostřednictvím skřítka Odpadlíčka naučí mnohé zajímavosti ze světa recyklace a odpadu. Rozhodly se, že by potřeboval kamarády.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.