Svačina pro kamarády

Členové dětského ekotýmu MŠ Vratimov připravovali odpolední svačinu v kuchyni.

Název školky: MŠ Vratimov
Krok: Jídlo a svět
Téma: Informování a spolupráce

Děti, které tvoří dětský ekotým v naší mateřské škole jsou velmi aktivní a činorodé s velkým zájmem o ekologii, ochranu přírody a všechno co s ní souvisí. V letošním školním roce se díky  zapojení v Mezinárodním programu Ekoškola věnujeme tématu Jídlo.  V rámci  spolupráce se školní kuchyní byla jednou z našich odpoledních akcí návštěva školní kuchyně. S paní vedoucí jsme se domluvili, že děti připraví odpolední svačinu pro kamarády. Děti si oblékly zástěrky, nasadily kuchařské čepice a pustily se do práce. Někdo mazal kváskový chleba máslem, další pokládal plátek sýra a nakonec chlebíky ozdobily kolečkem okurky. Práce šla dětem od ruky a za chvíli měly hotovo. Za odměnu paní kuchařka děti provedla celou kuchyní, ukázala kde se co vaří, peče a odpovídala na zvídavé otázky. Dětem se v kuchyni moc líbilo a paní kuchařka byla ráda, že jí děti pomohly s chystáním svačinky. Byl to velmi příjemný a užitečně strávený čas, při kterém si děti osvojily praktické dovednosti.

Každý rok se do plánu snažíme vymyslet aktivity, které nějakým způsobem korespondují s naším ekokodexem. V ekokodexu naší školy je totiž bod - sázíme stromy a byliny. Na základě analýzy nám vyplynulo, že nesázíme dost rostlin a prostředí školy je nereprezentativní. Přikrášlit vstup do budovy rostlinami byl ideální plán. Většina žáků neměla se sázením zkušenosti, ale po prvotním průzkumu a vyhledání několika informací se vše krásně zdařilo.

Bc. Simona Gajdová, Martina Slavíková  

MŠ Vratimov - svačina pro kamarády

Zkoumáme kuchyň a vaříme pro kamarády

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.