Třídíme s Petalíkem

Od Ježíška jsme díky Vánočnímu jarmarku dostali knihu Kouzelná baterka, která je zaměřená na odpadový materiál. A tato kniha odstartovala naše téma Třídíme s Petalíkem.

Název školky: MŠ Francouzská
Krok: EV ve vúuce
Téma: Odpady

S pomocí knihy Kouzelná baterka a environmentální hry Třídíme odpady rozšířili dětem do povědomí důležitost umět třídit odpad. Prvně jsme se zaměřili k tématu Odpady na papír. "Pomocí hry jsme se dozvěděli, jaký materiál se hází do které popelnice. Aby si děti pamatovaly, co kam patří, zahrály jsme si pomocí padáku na nejrychlejšího popeláře. Pro zklidnění jsme využili knihu. Tam jsme se dočetli, že mít čtyřnohého kamaráda může mít třeba z PET láhve. My máme kamarádku Ruličku, která je zase celá z papírů. Ta miluje k jídlu především papír. Pokud by ale našla v modré popelnici třeba igelitový sáček, mohlo by se stát, že by ji bolelo bříško a byla smutná. S naší paní uklízečkou Renatkou, která je součástí našeho Ekotýmu, jsme vysypali naši modrou tašku na papír. No to bylo zjištění, že jsme v ní našli plastově věci, čisté papíry nebo papír, který byl pomalovaný jen z jedné strany či posmrkané kapesníčky. Brzy jsme dali všechno do pořádku, ale zdálo se nám, že toho odpadu máme stále moc. A tak jsme tašku zvážili. Přesné kilo. Děti se domluvily, že za měsíc můžeme vyprodukovat pro naši Ruličku pouze kilo papírů, abychom byli všichni spokojení a dostali od paní uklízečky usměvavého smajlíka. Pevně věřím, že brzy naše nové zkušenosti předáme do dalších tříd v naší mateřince.

Kroky a témata Ekoškoly:
Tímto budeme plnit náš cíl z Plánování činnosti, který je zaměřený na správné třídění odpadů a snížení spotřeby papírů, na který dohlíží naše paní uklízečka.

EV ve výuce

Třídíme s Petalíkem

S pomocí knihy Kouzelná baterka a environmentální hry Třídíme odpady rozšířili dětem do povědomí důležitost umět třídit odpad.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.