Vánoční jarmark s papírem

Na schůzce jsme ke kroku Plánování činnosti došli k cíli, že budeme na Vánoční jarmark vyrábět výrobky pouze z papírů.

Název školky: MŠ Francouzská
Krok: Informování a spolupráce
Téma: Odpady

Na Vánoční jarmark jsme s dětmi vyráběli výrobky pouze z papírů. Papír jsme využívali recyklovaný, nebo jsme použili papír z jedné strany pokreslený nebo karton, který nám nosili rodiče ze svých zaměstnání. Dohodli jsme se tak na naší druhé Ekoschůzce v kroku Plánování činnosti, kdy jsme z Analýzy zjistili, že naše MŠ vyprodukuje velké množství papírů, aniž bychom ho dále zpracovávali. Děti chtěly z papírů hvězdy, takže se jarmark nesl především v duchu hvězdiček. Výrobky byly velmi jednoduché, ale nápadité. Prodalo se úplně všechno a výtěžek poputuje na nákup nových knih. Součásti celého jarmarku byl i bazárek dětské literatury. Děti přinesly knihu z domova a mohly si ji vyměnit za jinou knihu. Nebo nám knihu darovaly do naší nové knihovny. Vždyť i kniha je z papíru. Cílem celé akce bylo zamýšlení se nad spotřebou papíru a jeho využití... Akce se povedla a k tématu Odpady se budeme vracet nadále.

Z Analýzy jsme zjistili, že máme velkou spotřebu papírů, který automaticky vyhazujeme do modré popelnice, aniž bychom ho předtřídili a opět využili. V Plánování činnosti jsme se s celým týmem domluvili, že použitý papír použijeme třeba k výrobě výrobků na Vánoční jarmark.

Informování a spolupráce

Vánoční jarmark s papírem

Na schůzce jsme ke kroku Plánování činnosti došli k cíli, že budeme na Vánoční jarmark vyrábět výrobky pouze z papírů.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.