Vitamín si dej - hned ti bude hej!

V rámci tématu Jídlo jsme se zúčastnili výzvy Vaříme spolu. Vybrali jsme si dva recepty - Pečenou řepu s tvarohem a Ovocno - zeleninový salát s sýrem. V Ekotýmu jsme si rozdělili role, společně vše "uvařili" a byl to bezva den.

Název školky: ZŠ a MŠ Struhlovsko
Krok: Plán činností
Téma: Jídlo

Protože se celý rok věnujeme tématu Jídlo, velmi nás zaujala výzva "Vaříme spolu", kterou Tereza připravila s Jaroměřickou mlékárnou. Svolali jsme proto náš Ekotým a dali hlavy dohromady. Nejprve jsme se společně dohodli na tom, co budeme "vařit". Nakonec vznikly recepty dva - Pečená řepa s Jaroměřickým tvarohem a Ovocno-zeleninový salát s Jaroměřickým sýrem. Vytvořili jsme skvělý tým z maminek, tatínků, babiček, paních učitelek, kuchařky, uklízečky a myslivce, který za dětmi často dochází. Motivací pro děti byla pohádka O veliké řepě a podzimní období, které nám přináší mnoho vitamínů v podobě sezónního ovoce a zeleniny. Jednoho říjnového dne to všechno vypuklo. Každý měl svou roli - kráječi, míchači, ochutnávači, uklízeči, umývači, zdobiči stolů,... Před samotnou velkou "vařbou" jsme si v rámci tématu Jídlo zopakovali ovoce a zeleninu podle obrázků, rozdělili je správně na tuzemské i dovážené z ciziny. Děti také ochutnávaly některé zdravé ingredience do salátu s šátkem přes oči a hádaly, co to může být. Pak už všichni pracovali jako diví a šlo jim to pěkně od ruky. K voňavým pokrmům jsme pili šípkový čaj s medem a byl to moc hezký den. Malí i velcí, různého věku i profesí, ale jedno měli společné - tvořivou radost! Při práci jsme si i zazpívali, zasmáli se a nakonec jsme odcházeli s bříšky plnými vitamínů. A proto vitamín si dej a hned ti bude hej !

Autor: Martina Maléřová

Jídlo

MŠ Struhlovsko - Vaříme spolu

Akční den a recepty

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.