Vizovická minikonference

Dlouho jsme si lámali hlavu, jakou formou budeme informovat ostatní děti a zaměstnance ze školky o činnosti Ekotýmu. Tak jsme si vymysleli ,,minikonference".

Název školky: Mateřská škola Vizovice, Palackého nám. 888
Krok: Informování a spolupráce
Téma: Prostředí školky

Jednou za zhruba dva měsíce posbíráme aktuální věci z naší ekoškolí nástěnky a zasedneme s dětmi z malého Ekotýmu k jednomu stolu ve školní knihovně. Zde si připomeneme, co všechno jsme v rámci Ekoškoly zvládli nebo naopak, co nám ještě chybí. Rozdělíme si témata, o kterých chceme informovat ostatní děti a zaměstnance školky, a vyrážíme do tříd zapojených do programu Ekoškola, abychom se pochlubili prací, která už je za námi. A taky proto, že chceme informovat tváří v tvář a neprezentovat se jen pomocí nástěnek a webu.

Děti, vyzbrojeny hlavně plakáty, letáky, obrázky, se vší vážností a důležitostí popisují ostatním dětem, jak nám Ekoškola funguje. Učí se tak mluvit před ostatními, ztrácí ostych a svou chvilku projevu, kdy je poslouchá celá třída včetně učitelky, si náležitě užívají. Je až překvapující, jak tito malí řečníci, svou roli zvládají. Proto bych ráda doporučila všem koordinátorům, ať se kroku Informování a spolupráce nebojí a třeba se našimi ,,minikonferencemi" inspirují. Sami budou určitě překvapení, jak se i tak malé děti z MŠ dokážou přeměnit v dokonalé konferenciéry.

autor: Mgr. Simona Pecháčková

Informování a spolupráce

MŠ Vizovice - Minikonference

Vzájemné nformování a spolupráce dětí.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.